Eurowizja Junior 2019: znamy już dziesięciu uczestników. Kiedy zaplanowano finał?

Już za niecałe dwa miesiące w Gliwicach odbędzie się Eurowizja Junior. Jacy młodzi wykonawcy wystąpią podczas gali w Polsce? Znamy już listę części uczestników.
Zobacz wideo

24 listopada w Arenie Gliwice wystąpią młodzi wokaliści z 19 krajów w całej Europie. Galę poprowadzi poprzednia zwyciężczyni Eurowizji Junior, Roksana Węgiel. Na scenie towarzyszyć jej będą tancerka i prezenterka Ida Nowakowska oraz prowadzący Olek Sikora. W Polsce zmagania piosenkarzy będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej - TVP 1 oraz TVP Polonia.

Bilety na to wydarzenie mają być dostępne w sprzedaży w październiku. Tymczasem dziesięć z 19 startujących w Eurowizji Junior krajów, przedstawiło już swoich kandydatów. Kto pojawi się w Gliwicach?

Eurowizja Junior 2019. Lista wybranych uczestników z 10 krajów

Na Eurowizję Junior z Armenii przyjedzie do Polski Karina Ignatian, 13-letnia wokalistka, która uczestniczyła w programie "The Voice Kids" w Rosji. Wykona piosenkę "Colours Of Your Dream". Kandydatką Białorusi została Liza Misnikowa, która w Polsce zaprezentuje utwór "Piepielnyj". Hiszpanię będzie reprezentowała Melani Gaspar Garcia z utworem "Marte". Pochodząca z Walencji dziewczynka jest jednocześnie zwyciężczynią czwartej edycji La Voz Kids. Jest to pierwsza od 13 lat osoba wystawiona w Eurowizji Junior z Hiszpanii.

Jedyny pozaeuropejski kandydat wystawiony zostaje z Australii. Reprezentantem tego kraju został Jordan Anthony, który pierwsze piosenki pisał w wieku 7 lat. Na razie nie wiadomo, z jakim utworem wystąpi. Bez utworu wystawiony został także Gruzin Giorgi Rostiaszwili, który od dziecka występuje na lokalnych festiwalach muzycznych. Z kolei Maltę będzie reprezentować 14-letnia Eliana Gomez Blanco. Pozostali kandydaci, którzy wygrali w krajowych preselekcjach to: Erżan Maksim (Kazachstan), Mila Moskow (Macedonia Północna), Darija Vracevic (z utworem "Podigni Glas" z Serbii) oraz Sophy Ivy (z piosenką "Koły zdajet'sia" z Ukrainy).

Eurowizja Junior 2019. Kiedy odbędą się preselekcje w Polsce?

Na razie nie są znani kandydaci, którzy będą reprezentowali Francję, Albanię i Portugalię. Preselekcje do Eurowizji Junior czekają także piosenkarzy w Walii (24 września), Rosji (24 września), Holandii (28 września), Polsce (29 września) oraz Irlandii (6 października).

18 listopada odbędzie się ceremonia otwarcia Eurowizji Junior. Próby koncertów odbędą się już następnego dnia - 19 listopada. 22 listopada rozpocznie się głosowanie internetowe na kandydatów. 23 listopada wokaliści wystąpią na tzw. próbach jurorskich. Sam wielki finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada.

Więcej o: