L.U.C. i Grubson nagrywają płytę z amerykańskimi raperami. Będzie o konfliktach, religii i CO2

L.U.C. i Grubson nagrywają płytę z amerykańskimi raperami w ramach międzynarodowego Big Bandu Rebel Babel Ensemble. Zobacz teledysk do piosenki "Freedom".
Zobacz wideo

Nowy singiel "Freedom" to polsko-amerykan?ska produkcja zrealizowana przez kilkudziesięciu artystów z dwóch kontynentów w ramach międzynarodowego Big Bandu - Rebel Babel Ensemble, stworzonego przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego w kooperacji z artystami z innych krajów. "Freedom" otwiera pracę nad nowym albumem, który będzie spotkaniem europejskiej i amerykańskiej kultury brassu, reggae, jazzu, rapu i poetyki. Zion I to projekt BABA ZUMBI - znakomitego kalifornijskiego rapera, kto?ry nagrywał m.in. z Linkin Park, Matisyahu i Guru.

 

Oprócz polskich i amerykańskich muzyków brassowych w projekcie wziął udział jeden z najlepszych drumline na świecie The Blue Devils - grywający m.in. na meczach NBA Golden State Warriors. Osia? teledysku jest polski żaglowiec Dar Młodzieży, który w marcu 2019 roku powrócił do Gdyni z rejsu dookoła świata w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski.

Na nowym albumie DIALOG 3 artyści z rożnych krajów, ukazując piękno lokalnych języków, w artystycznej formie omawiać? będą? współczesne problemy świata, konflikty, wyzwania moralne, religijne i technologiczne oraz niepokojący problem stężenia CO2 w atmosferze.

Premiera albumu Dialog 3 planowana jest na 2020 rok.

Zanim album ukaże się na rynku filmowa sekcja Rebel Babel Film Orchestra wyrusza w październiku 2019 w trasę po USA. Utwory wybitnych polskich kompozytorów z Hollywood - Komeda, Wars, Kaper, Kaczmarek w aranżacjach polskich artystów (Herdzin, Kołodziejczyk, Obara, L.U.C.) wykonają amerykańskie orkiestry pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego.

Więcej o: