Pezet wraca po siedmiu latach z nowym albumem. "Muzyka współczesna" złota jeszcze przed premierą

Pezet po siedmiu latach powraca z nową solową płytą. Jak mówi warszawski raper, "Muzyka współczesna" to coś odmiennego od tego, co dziś w polskim rapie jest najbardziej aktualne. Album ma premierę dzisiaj, ale jeszcze zanim trafił do sklepów, pokrył się złotem.

Pezet zaprosił do współpracy kilku muzyków - w nagraniach wzięli udział m.in. Taco Hemingway, Kękę i Sokół. Premierę płyty poprzedziły single "Obrazy Pollocka", "Intro" oraz "Gorzka woda".

Już pięć dni przed premierą, dzięki zamówieniom preorderowym, nowy krążek rapera zyskał status złotej płyty, czyli sprzedał się w minimum 15 tysiącach egzemplarzy. Żeby album był platynowy, w tym momencie musi sprzedać się 30 tysięcy nakładu.

Co o powrocie po dość długim czasie mówi Pezet?

Po siedmiu latach nagrywam nowy album. Wszystko oglądam z zupełnie innej perspektywy. Przez ten cały czas stałem trochę z boku, przyglądałem się, co robią inni, co nowego dzieje się na scenie. Kiedy miałem 1/4 materiału pojawił się tytuł. "Muzyka Współczesna" to coś odmiennego od tego, co dziś w polskim rapie jest najbardziej aktualne, aczkolwiek to mój pomysł na coś newschoolowego. To przekrój brzmień i muzycznych zajawek, którymi jarałem się przez lata i które nadal są współczesne.

Pezet to raper, który zaczynał z zespołem Płomień 81. Jego pierwszy solowy album z 2002 roku nosił tytuł "Muzyka klasyczna". Za "Muzykę poważną" z 2004 roku i "Muzykę rozrywkową" z 2007 roku był nominowany do Fryderyka w kategorii "album roku hip-hop/r&b".

Pezet: Ciągle wracała do mnie myśl, że nie chcę być już częścią naszego show-biznesu >>

W 2016 roku premierę miał teledysk do utworu Pezeta & Czarnego HIFI zatytułowanego "Co jest ze mną nie tak". Kawałek promował debiutancki film Łukasza Grzegorzka "Kamper". "Co jest ze mną nie tak" był pierwszym utworem Pezeta od wydanego prawie trzy lata wcześniej singla "Ostatni track".

Więcej o: