Metallica odwołuje koncerty, nie wiadomo, kiedy znowu zagra. Hetfield musiał pójść na odwyk

Metallica odwołała swoją trasę koncertową - wszystko za sprawą uzależnienia alkoholowego Jamesa Hetfielda. Muzyk wrócił do nałogu i musi pójść na odwyk. Na razie legendarny zespół odwołał zaplanowane koncerty w Australii i Nowej Zelandii.
Zobacz wideo

O problemach z alkoholem wokalisty Metalliki wiadomo od dawna, James Hetfield wielokrotnie opowiadał o zmaganiach z nałogiem, a w filmie "Some Kind of Monster" o życiu członków zespołu pojawia się wątek jego odwyku, na który poszedł w 2001 roku. Metallica zawiesiła wtedy działalność, by mógł go odbyć.

W piątek 27 września na oficjalnej stronie Metalliki pojawiła się informacja, że ostatnie w tym roku koncerty w Australii i Nowej Zelandii, zaplanowane na październik i listopad, zostają odwołane.

Koncerty Metalliki odwołane. Hetfield idzie na odwyk

W krótkiej wiadomości zatytułowanej "Notka od Larsa, Kirka i Roba" (trzech pozostałych członków zespołu), zamieszczonej na facebookowej stronie zespołu, wskazano wprost powód:

Jak większość z was zapewne wie, nasz brat James zmaga się z nałogiem od wielu lat. Teraz musi, niestety, wziąć udział w odwyku, aby wrócić do zdrowia.

Zespół przeprosił fanów za to, że jest zmuszony przełożyć tournée po Australii i Nowej Zelandii, zapewniając przy tym, że organizatorzy koncertów zwrócą pieniądze za bilety. Nie wiadomo tylko kiedy Metallica wróci do koncertowania. Nie przekazano, jak długo potrwa odwyk Hetfielda.

Więcej o: