"Last Christmas". Świąteczny film z Emilią Clarke hołdem dla muzyki George'a Michaela

W zwiastunie do filmu "Last Christmas" Emilia Clarke zaśpiewała doskonale znany, tytułowy zresztą dla filmu hit zespołu Wham. Na tym jednak nie koniec muzyki George'a Michaela w świątecznej produkcji - jak powiedziała Emma Thompson, scenarzystka, "Last Christmas" to hołd dla piosenek nieodżałowanego artysty.
Zobacz wideo

Koncept na film "Last Christmas" to dziecko brytyjskiego producenta filmowego Davida Livingstone’a i fenomenalnej aktorki Emmy Thompson, którzy kilka lat temu przy okazji spotkania rozmawiali o swojej miłości do piosenki Wham! "Last Christmas". Niedługo potem Thompson odwiedziła George'a Michaela i opowiedziała mu o pomyśle stworzenia filmu inspirowanego jego utworem - wokalista z radością temu przyklasnął. W "Last Christmas", który wchodzi do kin pod koniec listopada, usłyszymy nie tylko kultowy już świąteczny szlagier, ale i wiele innych piosenek Michaela.

"Last Christmas". Opowieść przeplatana piosenkami George'a Michaela

Przypomnijmy, że George Michael zmarł w Boże Narodzenie 2016 roku w wieku zaledwie 53 lat. Wspominając swoje spotkanie z muzykiem, Emma Thompson, która wraz z mężem Gregiem Wise'em napisała scenariusz do "Last Christmas", powiedziała:

Mądrość i emocjonalna głębia tekstów George’a zawsze robiły na mnie ogromne wrażenie. Wiele osób czuje, że są one jakby stworzone do filmu. Gdy spotkałam George’a i doświadczyłam jego ciepła i zrozumienia, jakie od niego biło, uświadomiłam sobie, że ten film jest stworzony po to, by oddać hołd tym piosenkom i ich słowom.

Wszystkie utwory wykorzystane w filmie oraz zamieszczone na towarzyszącej mu płycie zostały napisane i wyprodukowane przez George’a Michaela. Wyjątkiem jest "This Is How (We Want You To Get High)" – to niepublikowana wcześniej piosenka, w której napisaniu George'a Michaela wsparł James Jackman. Ścieżka dźwiękowa do "Last Christmas" zawiera uwielbiane hity George’a, takie jak "Faith", "Fastlove", "Freedom ‘90" i "Too Funky", a także kilka niespodzianek w postaci utworów "Heal The Pain", "Waiting for that Day" oraz "Praying For Time" w wersji MTV Unplugged. Są też niezapomniane przeboje Wham! - "Everything She Wants" oraz "Wake Me Up Before You Go-Go". Album z muzyką z filmu ukaże się 8 listopada nakładem Sony Music.

O czym opowiada film "Last Christmas"?

"Last Christmas" to historia dziewczyny, która rok po tym, jak prawie umarła z powodu tajemniczej choroby, próbuje poskładać swoje życie na nowo (w tej roli Emilia Clarke). Pracuje jako elf w świątecznym sklepie, ale ewidentnie nie jest usposobieniem radosnego pomocnika. Przez chorobę stała się cyniczna, ciągle też pakuje się w jakieś tarapaty. Kate ma problemy z piciem, nie słucha zaleceń lekarza i nie potrafi utrzymać zdrowych relacji z ludźmi. Najbardziej chce w życiu śpiewać, ale to też jej nie wychodzi. Wszystko się zmienia, kiedy w jej sklepie pojawia się nietuzinkowy mężczyzna (Henry Golding). 

Emma Thompson oprócz napisania scenariusza udziela się w filmie także aktorsko jako matka głównej bohaterki. Reżyserią zajął się Paul Feig ("Druhny", "Agentka", "Pogromcy duchów III"). O tym, czy George Michael pomoże "Last Christmas" stać się świątecznym przebojem będziemy mogli się przekonać jeszcze przed świętami - film wchodzi na ekrany 29 listopada. 

Więcej o: