16-letni Dawid Podsiadło śpiewa "Wonderwall" w miejskiej bibliotece. Kapitalne nagranie z 2009 roku

Dawid Podsiadło dziś jest jednym z najpopularniejszych polskich artystów, ale 10 lat temu chodził jeszcze do szkoły. Do sieci trafiło archiwalne nagranie z Konkursu Piosenki Anglojęzycznej w Dąbrowie Górniczej.
Zobacz wideo

Dawid Podsiadło tylko w ostatnim roku wyprzedał: koncert na Stadionie Narodowym, akustyczną trasę "Leśna Muzyka", dostał platynową płytę za swój drugi album "Annoyence & Disappointment", potrójną platynę za premierowy album "Małomiasteczkowy", a na dokładkę Paszport Polityki za dokonania w dziedzinie muzyki popularnej i całkiem sporo Fryderyków, bo aż sześć. Przypomnijmy, że na jego poprzedniej trasie koncertowej "Małomiasteczkowy tour" zjawiło się 100 tys. osób, a bilety na kolejną turę "Wielkomiejskiego touru" wyprzedały się w dosłownie cztery minuty.

A pamiętacie czasy, kiedy Dawid nie był taki popularny? W sieci można zobaczyć 16-letniego piosenkarza, który śpiewa kultowe "Wonderwall" brytyjskiego zespołu Oasis.

 

Z tym utworem wziął udział w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej "Let's Sing a Song", który odbył się w 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Poza hitem Oasis wyśpiewał też "How to Save a Live" amerykańskiego zespołu The Fray.

Czytaj też:

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zasłużyli na to, żeby trochę poleżeć w wannie. Roznieśli Stadion Narodowy

Dawid Podsiadło znowu to zrobił. Bilety na nową trasę skończyły się w kilka minut

Więcej o: