Aleksander Kwaśniewski stworzył listę ulubionych piosenek. A na niej Kuba Badach, Łona i Weber czy Zbigniew Wodecki

Były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski, na prośbę Radia Kampus zdradził, których piosenek słucha najchętniej. I należy przyznać, że repertuar jest naprawdę różnorodny - wśród wykonawców znajdziemy nie tylko Zbigniewa Wodeckiego, ale i jego zięcia Kubę Badacha czy hip-hopowy duet Łonę i Webera.
Zobacz wideo

Dziennikarze Radia Kampus, Pablo i Diego, zdobyli listę 11 ulubionych piosenek Aleksandra Kwaśniewskiego. W ten oto sposób okazuje się, że były prezydent Polski jest wielbicielem polskiego rapu. Na liście bowiem znalazły się aż dwa kawałki z repertuaru Łony i Webera, "Gdzie tak pięknie" i "Co tak wyje", podobnie jest w przypadku Kuby Badacha. Ale to nie do nich należy podium.

Listę ulubionych piosenek Aleksandra Kwaśniewskiego otwiera utwór "Boogie On Reggae Woman", ale uwaga - nie w wykonaniu Steviego Wondera, a Larry'ego Goldingsa w aranżacji jazzowo-funkowej - przyznajemy, to było dla nas pewne zaskoczenie. Prezydent przecież spotykał się osobiście ze Stingiem i podkreślał, że bardzo ceni jego twórczość. A tu tymczasem zabrakło jego piosenek na liście.

Drugie miejsce zajmuje ukochany przez wielu Polaków hit Zbigniewa Wodeckiego - "Rzuć to wszystko, co złe". I to rozumiemy w pełni:

 

Ale znalazło się miejsce i dla rodziny - podium zamyka "Wall of kindness" w wykonaniu zięcia pana prezydenta Kuby Badacha. Kto wie, może to on nauczył teścia słuchać Goldingsa?

Cała lista jest bardzo ciekawa. Dość powiedzieć, że zestawienie zamyka Hymn Ligi Mistrzów czyli "Zadok the priest" w wykonaniu Tony'ego Brittena, czyli popularna "Kaszanka":

 1.  Larry Goldings - "Boogie on reggae woman"
 2.  Zbigniew Wodecki -"Rzuć to wszystko co złe"
 3.  Kuba Badach - "Wall of kindness"
 4.  Marek Napiórkowski - "Vietato fumare"
 5.  Łona i Webber - "Gdzie tak pięknie"
 6. John Mayer - "Vultures"
 7.  Kuba Badach - "Jestem kimś"
 8.  Michael Brecker & James Taylor - "Nearness of you"
 9.  Łona i Webber - "Co tak wyje?"
 10.  Ray Charles -"A Song For You"
 11. Hymn Ligi Mistrzów - Tony Britten, "Zadok the priest"

No i nie zapomnijmy, że Aleksander Kwaśniewski sam przed laty był bohaterem popularnego utworu. W 1995 roku disco-polowy zespół Top One stworzył na potrzeby kampanii wyborczej hit "Ole Olek!". Nawet jeśli pan Kwaśniewski nie umieścił go na liście, to my zdradzimy, że to do dziś jedna z naszych ulubionych wyborczych piosenek.

 
Więcej o: