Doda planuje kolejny koncert "Artyści przeciw nienawiści"

"Artyści przeciw nienawiści" to inicjatywa, która spotkała się z dużym odzewem od strony artystów oraz samej publiczności. Pomysłodawcą akcji była Doda, która zapowiada kolejną edycję występów pod tym hasłem.
Zobacz wideo

"Artyści przeciw nienawiści" to inicjatywa, której celem jest uświadamianie ludzi o skutkach mowy nienawiści. Pomysł na organizację koncertów zrodził się po 13 stycznia 2019 roku, kiedy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony przez nożownika, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Doda planuje kolejną edycję koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

Jak się okazuje duża popularność tegorocznego koncertu zachęciła Dodę, do organizacji kolejnej edycji występów. Na instagramowym koncie wokalistki pojawiło się zdjęcie Dody z Agnieszką Hyży i Arkadiuszem Krzywkowskim, które opatrzone jest podpisem: "Obiecaliśmy, że będzie, to będzie! Rozpoczynamy planowanie kolejnego koncertu".

 

Inicjatorką koncertów jest Dorota "Doda" Rabczewska. Poza występami polskich wokalistów w ramach koncertów odbywały się także wykłady i panele dyskusyjne poświęcone walce z hejtem. Podczas tegorocznego koncertu na Atlas Arenie w Łodzi wystąpili między innymi Doda, Beata Kozidrak z zespołem Bajm, Grzegorz Hyży, Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Margaret, Sarsa, Cleo, Enej czy Andrzej Krzywy i De Mono. Podczas koncertu artyści podpisali Manifest Antyhejtowy. Bilety na to wydarzenie kosztowały uczestników 50 złotych.

Więcej o: