Fatboy Slim zagrał remiks "Right Here, Right Now" ze słynnym przemówieniem Grety Thunberg

Fatboy Slim na swoim koncercie w Anglii puścił remiks piosenki "Right Here, Right Now" i przemówienia 16-letniej Grety Thunberg, które wygłosiła na otwarciu szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku 23 września.

Fatboy Slim dokładnie wsłuchał się w przesłanie młodej Grety Thunberg na otwarciu szczytu klimatycznego ONZ. Aktywistka użyła w nim zwrotu "right here, right now" - a dokładnie taki tytuł nosi jedne z popularnych przebojów muzyka. Jak donosi "The Indepentdent", Fatoboy Slim misyjnie zagrał to nagranie na koncercie w Gateshead w wersji live.

Nagranie zyskało wielką popularność w sieci.

Pochodząca ze Szwecji Greta Thunberg podczas szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku wygłosiła mowę, w której skarciła światowych przywódców. 16-letnia aktywistka w swoim wystąpieniu grzmiała:

Ludzie umierają. Upadają całe ekosystemy. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a jedyne, o czym potraficie mówić, to pieniądze i bajki o bezustannym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie?! (...) Nie pozwolimy, żeby wam uszło to na sucho. Właśnie teraz, właśnie tutaj rysujemy linię. Świat się budzi. Idzie zmiana, czy się wam to podoba, czy nie".

Nie bez znaczenia jest też, że oryginalny teledysk do piosenki Fatboy Slima pokazuje tok ewolucji - od pierwszych komórkowców po człowieka. Na samym końcu ze zdrowego osobnika zmienia się w mężczyznę z poważną nadwagą, który zmęczony spacerem siedzi na ławce w ruchliwym mieście.

 

Zmiana klimatu jest realna i odczuwamy ją już tu i teraz. Jeśli chcesz zapobiegać jej skutkom, ale nie wiesz, jak zacząć, wspieraj Greenpeace, które działa na rzecz rozwoju czystej energii i walczy z opieszałością polityków w tej kwestii. Jak wspierać walkę o ochronę klimatu? >> 

Więcej o:
Komentarze (42)
Fatboy Slim zagrał remiks "Right Here, Right Now" ze słynnym przmówieniem Grety Thunberg
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 17 razy 7

  Boja sie dziewczyny 16 letniej mądrzejszej od niej te prawackie bohatery wierzące w bajki o panu Bogu i siedzące za sutannami na plebaniach. PiSdy nie mężczyźni - polskie prawaki to zwykle życiowo iedorobione PiSdy i zera. Nic więcej. Brawo Gretą masz jaja nie tak jak te ujadają E malojajeczne odpady kaczyzmu.

 • escobar78

  Oceniono 13 razy 3

  Zacna przeróbka a i przesłanie słuszne.

 • kkrispl

  Oceniono 3 razy 1

  Świetny kawałek, brawo Greta !!!

 • czechy11

  Oceniono 17 razy 1

  Zadziwiające jak te tępe ogłupiałe kaczystwoskim bredniami trole tutaj nienawidzą tej dziewczyny. Co to kacze łajno kładzione im do głów robi z tymi tępymi prawackimi śmieciami.

 • twojeprawda

  Oceniono 10 razy 0

  co to Ryszard swetru polityki światowej? jakby komuś zależało na polityce klimatycznej to by było to dawno zrobione. Tymczaem najbardziej "zielone" państwa są tak zielone, że wywożą swoje śmieci gdzie indziej aby tylko nie były w ich państwie. Zużyte łopaty z wiatraków, albo zakopują w ziemi albo udają że utylizują przez spalenia. Nie chce myśleć co robią ze zużytymi ogniwami.

 • wislano

  Oceniono 14 razy 0

  Co to jest ?
  Druga sprawa za czyje pieniądze ona pływała jachtem , pewnie odżywiała się Ambrozją {nie mylic z bimbrozją to było w latach 80 XX wieku :)eh sks mnie dopada :)} kto za to płacił, wróbelki wynajęły łupinkę , zaopatrzenie na czas rejsu , zakwaterowanie , w portach, postojowych i docelowym. Wróciła do domu tez na skrzydłach wróbelków ? a nie samolotem .

 • andrew1507

  Oceniono 3 razy -1

  Mamo a Marcin powiedział, że jego Mama powiedziała aby iść na wybory 13.X i zagłosować przeciwko pis i kaczyzmowi.....

 • saves

  Oceniono 1 raz -1

  A nie mogli "Push the tempo"?

 • pauloyama

  Oceniono 5 razy -1

  Jesli chodzi o przerobke i przekaz. To zacne!

  Jesli chodzi o sama Grete? To proponuje zobaczyc wypowiedz Putina w jej sprawie. W samo sedno udeza jak ludzie wykorzystuja naiwonosc dziecka do wlasnych korzysci, a ona sama nie ma zielonego pojecia jak wyglada prawdziwy swiat poza granicami jej luksusowego domku z klimatyzacja i bierzaca woda.
  Gdyby wszystko bylo takie proste, ten swiat bylby zupelnie inny ale problem w tym, ze nie jest a wieksozsc z nas (w tym Greta) widzi wszystko jedynie w czarno bialych barwach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX