Fatboy Slim zagrał remiks "Right Here, Right Now" ze słynnym przemówieniem Grety Thunberg

Fatboy Slim na swoim koncercie w Anglii puścił remiks piosenki "Right Here, Right Now" i przemówienia 16-letniej Grety Thunberg, które wygłosiła na otwarciu szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku 23 września.
Zobacz wideo

Fatboy Slim dokładnie wsłuchał się w przesłanie młodej Grety Thunberg na otwarciu szczytu klimatycznego ONZ. Aktywistka użyła w nim zwrotu "right here, right now" - a dokładnie taki tytuł nosi jedne z popularnych przebojów muzyka. Jak donosi "The Indepentdent", Fatoboy Slim misyjnie zagrał to nagranie na koncercie w Gateshead w wersji live.

Nagranie zyskało wielką popularność w sieci.

Pochodząca ze Szwecji Greta Thunberg podczas szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku wygłosiła mowę, w której skarciła światowych przywódców. 16-letnia aktywistka w swoim wystąpieniu grzmiała:

Ludzie umierają. Upadają całe ekosystemy. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a jedyne, o czym potraficie mówić, to pieniądze i bajki o bezustannym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie?! (...) Nie pozwolimy, żeby wam uszło to na sucho. Właśnie teraz, właśnie tutaj rysujemy linię. Świat się budzi. Idzie zmiana, czy się wam to podoba, czy nie".

Nie bez znaczenia jest też, że oryginalny teledysk do piosenki Fatboy Slima pokazuje tok ewolucji - od pierwszych komórkowców po człowieka. Na samym końcu ze zdrowego osobnika zmienia się w mężczyznę z poważną nadwagą, który zmęczony spacerem siedzi na ławce w ruchliwym mieście.

 

Zmiana klimatu jest realna i odczuwamy ją już tu i teraz. Jeśli chcesz zapobiegać jej skutkom, ale nie wiesz, jak zacząć, wspieraj Greenpeace, które działa na rzecz rozwoju czystej energii i walczy z opieszałością polityków w tej kwestii. Jak wspierać walkę o ochronę klimatu? >> 

Więcej o: