Jazz Band Młynarski-Masecki - dzisiaj premiera "Płyty z zadrą w sercu"

Jazz Band Młynarski-Masecki wydaje drugą płytę. Tym razem artyści postanowili pójść okrok dalej i spełnić swoje wielkie marzenie o prawdziwej jazzowej orkiestrze.
Zobacz wideo

Do podstawowego składu, który liczył 7 osób, dodali sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. W ten sposób powstał 17-sto osobowy zespół o dużo szerszej brzmieniowej palecie. Trasa koncertowa zespołu w powiększonym składzie będzie składać się z recitali, które odbędą się w najlepszych polskich salach koncertowych.

Jazz Band Młynarski-Masecki gra polskie szlagiery

Jazz Band Młynarski- Masecki "Płyta z zadrą w sercu" - płytę możesz kupić tutaj >>

Tytuł "Płyta z zadrą w sercu" to tytuł jednej z piosenek jednego z największych polskich tekściarzy XX wieku - Mariana Hemara. Polski przekład amerykańskiego standardu Cliffa Frienda, Charliego Tobiasa i Boyda Buncha robił furorę w jednej z rewii warszawskiego teatru Cyrulik Warszawski w roku 1938. Muzycy zapatrzeni w stare fotografie i zasłuchani w orkiestry polskie i amerykańskie, postanowili stworzyć świat, w którym II Wojna Światowa nie miała miejsca, a jazzbandy taneczne w Polsce nie przestają istnieć i grają czerpiąc ze wszelkich dobrodziejstw nowoczesności. Do nagrań muzycy użyli mikrofonów z lat XX ubiegłego wieku. Całość realizował Filip Krause, ze słynnego berlińskiego studia Emila Berlinera.

Na płycie znajdą się utwory głównie z przełomu lat 30 i 40 ubiegłego wieku. Wszystkie to szlagiery polskie, dobrze znane w dawnych czasach, dziś nieco zapomniane. Marcin Masecki swoimi aranżacjami tchnął w piosenki kompletnie nowe życie, życie na miarę XXI wieku. Patronem duchowym tej płyty jest Zygmunt Karasiński - genialny kompozytor rozrywkowy polski przed i powojennej. Na płycie znajdą się trzy jego kompozycje. Historia maestro Karasińskiego będzie opisana w dodatku do płyty.

 

Tracklista:

1. YO-YO (fokstrot) - muz. Zygmunt Karasiński, Szymon Kataszek, sł. Andrzej Włast

2. PŁYTA Z ZADRĄ W SERCU (THE BROKEN RECORD) (fokstrot) - muz. i sł. Cliff Friend, Charlie Tobias, Royd Bunch, sł. pol. Marian Hemar

3. ABRAM, JA CI ZAGRAM! (fokstrot) - muz. Zygmunt Karasiński, Szymon Kataszek, sł. Julian Tuwim

4. DLA CIEBIE (slow-fox) - muz. Michał Ferszko, sł. Zenon Friedwald

5. MISS MARY (fokstrot) - muz. Henryk Wars, sł. Aleksander Jellin

6. ZAWSZE CZEGOŚ BĘDZIE CI BRAK (boston) - muz. Jan Markowski, sł. Wacław Stępień

7. DULCINEA (slow-fox) - muz. Zygmunt Wiehler, sł. Andrzej Włast

8. GDZIEŚ MUSI BYĆ ŚWIAT (THERE MUST BE A WAY) (slow-fox) - muz. i sł. Sammy Gallop, David Saxon, Robert Cook, sł. pol. Henryk Rostworowski

9. ŻEBYŚ TY WIEDZIAŁA (JAK MI SIĘ CHCE) (tango) - muz. Alfred Melodyst, sł. Marian Hemar

10. WARSZAWO, MOJA WARSZAWO (tango) - muz. Zygmunt Karasiński, sł. Andrzej Włast

Więcej o: