Jelonek "pastwi się" nad klasyką. Nagrał "Arię Skobuły". Pomógł Piotr Fronczewski

Jelonek zaprezentował nowy, niezwykły singiel. To rockowa interpretacja "Arii Skołuby" z opery "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki. W nagraniu tego utworu wziął udział aktor Piotr Fronczewski.
Zobacz wideo

Singiel "Aria Skołuby" zapowiada solowy album Jelonka, który nosi nazwę "Classical Massacre". Płyta ta składa się z dziewięciu utworów, które są interpretacją dzieł muzyki klasycznej. Jelonek skupił się na niej na twórczości kompozytorów polskich, takich jak Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin. Szczególne miejsce na tej liście zajmuje Stanisław Moniuszko.

- Rok 2019 jest rokiem jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich, Stanisława Moniuszki, dlatego postanowiłem pochylić się i rockowo „popastwić” nad legendarną i ponadczasową "Arią Skołuby", ale też przy okazji przybliżyć twórczość tego kompozytora fanom metalu i rocka - powiedział Jelonek.

Jelonek o współpracy z Piotrem Fronczewskim: "Dodał teatralnego blasku"

16 października po raz pierwszy usłyszeliśmy singiel "Aria Skołuby", w którym partie wokalne wykonuje aktor Piotr Fronczewski. Utwór ten pochodzi ze znanej opery Stanisława Moniuszki pt. "Straszny dwór".

- Długo szukałem niskiego, nietuzinkowego i charyzmatycznego głosu. Chodziłem, pytałem, węszyłem, zaglądałem w ciemne zaułki, pukałem do drzwi , gdy nagle... wróciły do mnie wspomnienia z dzieciństwa i z wczesnej „młodzieżowości” i zagrzmiały głosem profesora Kleksa, Franka Kimono czy Pana Piotrusia z Kabaretu Olgi Lipńskiej ! Ku mojej ogromnej radości Piotr Fronczewski zgodził się wziąć udział w nagraniu, dodał teatralnego blasku i pełnego humoru dystansu i autoironii - mówił Jelonek o współpracy z Piotrem Fronczewskim.

 

Premiera płyty "Classical Massacre" odbędzie się 15 listopada. Przedsprzedaż albumu już ruszyła.

Więcej o: