Muniek Staszczyk wraca z nową płytą. Wkrótce premiera albumu "Syn miasta"

Po zawieszeniu działalności T.Love lider tego zespołu, Muniek Staszczyk, postanowił powrócić do pracy. Tym razem muzyk wraca z solowym albumem zatytułowanym "Syn miasta". Kiedy możemy spodziewać się premiery albumu?
Zobacz wideo

Muniek Staszczyk wrócił do pracy po przebytym wylewie. Wokalista zespołu T.Love stworzył swój solowy album, na którym znajduje się dziesięć utworów. Muzyk podczas pracy nad tą płytą współpracował z nowym składem zespołu. Płyta dostępna będzie w sprzedaży już od piątku 18 października.

Muniek Staszczyk powraca z solową płytą. "Syn miasta" już dostępny w sprzedaży

Muniek Staszczyk w ten sposób zapowiada swoją płytę:

Syn miasta powstawał na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Realizacja tego albumu była ciekawym doświadczeniem. Po raz pierwszy współpracowałem z tyloma różnymi kompozytorami, producentami, nowym zespołem, nowym wydawcą i managementem. Jest na tym albumie dużo uczucia i serca nie tylko mojego, ale i tych wszystkich osób. Syn miasta dziś wyrusza w świat! Mam nadzieję, ze trafi też do Was, moich przyjaciół, z podziękowaniem za to, że jesteście ze mną i w zdrowiu, i w chorobie.

Przy realizacji płyty "Syn miasta" Muniek Staszczyk rozpoczął współpracę z nowym zespołem w składzie: Jurek Zagórski - gitara (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kasia Piszek – instr. klawiszowe, vocal (Brodka, Rojek, Rita Pax), Pat Stawiński (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kuba Staruszkiewicz (Natalia Przybysz, Maria Peszek).

Producentem muzycznym solowego albumu lidera T.Love jest Jurek Zagórski. Za mastering odpowiada Jacek Gawłowski, a mix - Piotr Emade Waglewski. W piosence "Pola" producentem jest Bartosz Dziedzic, który odpowiada za sukces ostatnich płyt Moniki Brodki, Dawida Podsiadły czy Artura Rojka.

Na album "Syn miasta" składa się dziesięć następujących utworów:

 1. Wszyscy umarli
 2. Krajobraz z wilgą i ludzie
 3. Ta piosenka nie jest dla Ciebie
 4. Edith Piaf (Artyści muszą...)
 5. Zakurzone tynki w Petersburgu
 6. Pola
 7. Szwy
 8. Ołów
 9. Bo życie jest...
 10. Kłamstwo

Muzyka skomponowana została przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota i Janka Pęczaka.

Muniek Staszczyk, "Syn miasta", Wydawnictwo Agora, premiera 18.10.2019

Autobiografia Muńka Staszczyka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (10)
Muniek Staszczyk wraca z nową płytą. Wkrótce premiera albumu "Syn miasta"
Zaloguj się
 • nikiforia1

  Oceniono 6 razy 4

  Oby jeszcze wróciło zdrowie. Życzę z całego serca!

 • swieta-panienka

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli Muniek daje tylko wokal?

 • incienso

  Oceniono 5 razy 3

  W takim razie dlaczego to się nazywa płytą solową? Skoro jest kilku kompozytorów, różni producenci i inny wykonawca. To płyta zbiorowa, nie rasowo solowa jak za dawnych czasów, kiedy P. Smith, czy na przykład B. Springsteen (albo setki innych) sami komponowali, pisali teksty, aranżowali, grali i śpiewali, a czasem nawet projektowali okładkę.

  Niczego Muńkowi nie ujmuję, bo gościa słucham od lat, ale to nie jest płyta solowa. Poprzednia także taką nie była.

 • iso2

  Oceniono 4 razy 2

  Muniek nagrał płytę przed wylewem "redaktorzyno" a nie po wylewie.
  Zdrówka Muniek ! Wracaj szybko na koncerty !

 • arey

  Oceniono 4 razy 2

  Szacun i zdrówka!

 • tornemorgren

  Oceniono 3 razy -1

  Niestety poznałem utwór Pola. Obniżył loty Zygmunt. Jest super to był zaangażowany tekst. Ten jest o niczym.

 • czechy11

  Oceniono 6 razy -2

  Będzie śpiewał jaki jest szczęśliwy ni PiS dał mu 500 plus (jego synowi). Dla mnie ten pan skończył się po tych słowach raz na zawsze. A co do warstwy artystycznej? Cóż ten pan nigdy talentu nie miał.

 • taroudant

  Oceniono 3 razy -3

  Same radosne i optymistyczne utwory. Do słuchania dla każdego, kto już zdecydował się na ostateczny krok i szuka jeszcze tylko odpowiedniej oprawy muzycznej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX