Muniek Staszczyk wraca z nową płytą. Wkrótce premiera albumu "Syn miasta"

Po zawieszeniu działalności T.Love lider tego zespołu, Muniek Staszczyk, postanowił powrócić do pracy. Tym razem muzyk wraca z solowym albumem zatytułowanym "Syn miasta". Kiedy możemy spodziewać się premiery albumu?
Zobacz wideo

Muniek Staszczyk wrócił do pracy po przebytym wylewie. Wokalista zespołu T.Love stworzył swój solowy album, na którym znajduje się dziesięć utworów. Muzyk podczas pracy nad tą płytą współpracował z nowym składem zespołu. Płyta dostępna będzie w sprzedaży już od piątku 18 października.

Muniek Staszczyk powraca z solową płytą. "Syn miasta" już dostępny w sprzedaży

Muniek Staszczyk w ten sposób zapowiada swoją płytę:

Syn miasta powstawał na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Realizacja tego albumu była ciekawym doświadczeniem. Po raz pierwszy współpracowałem z tyloma różnymi kompozytorami, producentami, nowym zespołem, nowym wydawcą i managementem. Jest na tym albumie dużo uczucia i serca nie tylko mojego, ale i tych wszystkich osób. Syn miasta dziś wyrusza w świat! Mam nadzieję, ze trafi też do Was, moich przyjaciół, z podziękowaniem za to, że jesteście ze mną i w zdrowiu, i w chorobie.

Przy realizacji płyty "Syn miasta" Muniek Staszczyk rozpoczął współpracę z nowym zespołem w składzie: Jurek Zagórski - gitara (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kasia Piszek – instr. klawiszowe, vocal (Brodka, Rojek, Rita Pax), Pat Stawiński (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kuba Staruszkiewicz (Natalia Przybysz, Maria Peszek).

Producentem muzycznym solowego albumu lidera T.Love jest Jurek Zagórski. Za mastering odpowiada Jacek Gawłowski, a mix - Piotr Emade Waglewski. W piosence "Pola" producentem jest Bartosz Dziedzic, który odpowiada za sukces ostatnich płyt Moniki Brodki, Dawida Podsiadły czy Artura Rojka.

Na album "Syn miasta" składa się dziesięć następujących utworów:

  1. Wszyscy umarli
  2. Krajobraz z wilgą i ludzie
  3. Ta piosenka nie jest dla Ciebie
  4. Edith Piaf (Artyści muszą...)
  5. Zakurzone tynki w Petersburgu
  6. Pola
  7. Szwy
  8. Ołów
  9. Bo życie jest...
  10. Kłamstwo

Muzyka skomponowana została przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota i Janka Pęczaka.

Muniek Staszczyk, "Syn miasta", Wydawnictwo Agora, premiera 18.10.2019

Autobiografia Muńka Staszczyka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: