YouTube: pierwszy utwór z lat. 80 osiągnął miliard wyświetleń! Udało się to Guns N' Roses

Jeden z utworów amerykańskiej grupy Guns N' Roses stał się właśnie pierwszą kompozycją nagraną w latach 80., która może pochwalić się miliardem wyświetleń w serwisie YouTube. Rekord ten pobił utwór "Sweet Child O' Mine".
Zobacz wideo

Jest to już drugi rekord na koncie Guns N' Roses. Wcześniej pochodzący z 1992 roku klip do piosenki "November Rain" jako pierwszy i jedyny utwór nagrany w latach 90. przekroczył pułap miliarda odsłon w serwisie YouTube. Teraz amerykański zespół rockowy może poszczycić się kolejnym rekordem.

"Sweet Child O' Mine" jako pierwszy utwór z lat 80. z miliardem odtworzeń na YouTube

"Sweet Child O' Mine" to jeden z najbardziej popularnych singli pochodzących z pierwszego i najchętniej kupowanego albumu zespołu. "Appetite for Destruction" został wydany w 1987 roku. Był to pierwszy album, który otrzymał status platynowej płyty w Kanadzie. Na całym świecie sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy. Do tej pory jest to jeden z najlepiej sprzedających się płyt w historii Stanów Zjednoczonych.

 

Rekord dotyczący odtworzeń "Sweet Child O' Mine" padł w nocy z wtorku na środę 16 października.
W związku z tym serwis globalnews.ca przedstawił także listę najbardziej popularnych piosenek z lat 80. i 90. udostępnionych w serwisie YouTube.

Na pierwszym miejscu w kategorii utworów powstałych w latach 80. znajduje się "Sweet Child O' Mine", a zaraz za nim utwory: "Take On Me" grupy a-ha, "Girls Just Want To Have Fun" Cyndi Lauper, "Every Breath You Take" grupy The Police oraz "Billie Jean" Michaela Jacksona. Z lat 90. rekordzistami są kolejno: "November Rain" Guns N' Roses, "Smells Like Teen Spirit" Nirvany, "Zombie" The Cranberries, "I Will Always Love You" Whitney Houston oraz "What's Up" Non Blondes.

Więcej o: