Piotr Fronczewski śpiewa utwór Stanisława Moniuszki. Ale nie tak, jak myślicie - jest drapieżnie i z pazurem

Piotr Fronczewski wykonał "Arię Skołuby" Stanisława Moniuszki. Jego interpretacja jest zadziorna i do tego szalenie dowcipna. Aktor wziął udział w projekcie skrzypka Michała Jelonka, więc nowa wersja "Arii" wybrzmiewa w metalowym aranżu. Jest ogień!
Zobacz wideo

Piotr Fronczewski już lata temu udowodnił, że ma wielkie poczucie humoru i nie boi się eksperymentów. Aktor stworzył postać kultowego Franka Kimono i zaśpiewał takie hity "King Bruce Lee Karate Mistrz", "Dysk Dżokej" czy "Ja jestem Menago". Tym razem połączył siły z Michałem Jelonkiem i wziął na warsztat klasyka - Stanisława Moniuszkę. Do drapieżnego metalowego aranżu zaśpiewał "Arię Skołuby" ze słynnego "Strasznego Dworu". I jest to wykonanie fenomenalne:

 


Tą intrygującą interpretację klasyki polskiej opery, Piotr Fronczewski zaśpiewał na potrzeby albumu "Classical Massacre" Michała Jelonka - skrzypka znanego choćby z metalowego zespołu Hunter. O współpracy z aktorem muzyk powiedział:

Rok 2019 jest rokiem jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich, Stanisława Moniuszki, dlatego postanowiłem pochylić się i rockowo 'popastwić' nad legendarną i ponadczasową 'Arią Skołuby' ale też przy okazji przybliżyć twórczość tego kompozytora fanom metalu i rocka. Długo szukałem niskiego, nietuzinkowego i charyzmatycznego głosu. Chodziłem, pytałem, węszyłem, zaglądałem w ciemne zaułki, pukałem do drzwi , gdy nagle... wróciły do mnie wspomnienia z dzieciństwa i z wczesnej „młodzieżowości” i zagrzmiały głosem profesora Kleksa, Franka Kimono czy Pana Piotrusia z Kabaretu Olgi Lipińskiej !

Aktor na szczęście wyraził zainteresowanie projektem i zdecydował się z Jelonkiem nagrać "Arię":

Ku mojej ogromnej radości Piotr Fronczewski zgodził się wziąć udział w nagraniu. Dodał teatralnego blasku i pełnego humoru dystansu i autoironii. Piotr Fronczewski w roli Skołuby litościwie zasłonił swoim genialnym głosem i interpretacją artystyczną mój prymitywny warsztat wykonawczy, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Piotr - DZIĘKUJĘ! Jestem Twoim fanem i.... nigdy Ci tego nie wybaczę!

Album "Classical Massacre" ukaże się 15 listopada i składa się z charakterystycznych dla Michała Jelonka, zadziornych i przekornych, interpretacji dzieł muzyki klasycznej. Szczególnie dużo usłyszymy na nim utworów polskich kompozytorów takich jak Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin.

Jelonek ruszy w grudniu na trasę koncertową po Polsce, by wypromować płytę. Oto najbliższe terminy i miejsca:

 6.12.2019 - Gdańsk, Kwadratowa

7.12.2019 - Warszawa, Remont

12.12.2019 - Kraków, Klub Studio

13.12.2019 - Wrocław, Stary Klasztor

14.12.2019 - Zabrze, CK Wiatrak

15.12.2019 - Kielce, Garaż

20.12.2019 - Poznań, U Bazyla

Więcej o: