Piotr Fronczewski śpiewa utwór Stanisława Moniuszki. Ale nie tak, jak myślicie - jest drapieżnie i z pazurem

Piotr Fronczewski wykonał "Arię Skołuby" Stanisława Moniuszki. Jego interpretacja jest zadziorna i do tego szalenie dowcipna. Aktor wziął udział w projekcie skrzypka Michała Jelonka, więc nowa wersja "Arii" wybrzmiewa w metalowym aranżu. Jest ogień!
Zobacz wideo

Piotr Fronczewski już lata temu udowodnił, że ma wielkie poczucie humoru i nie boi się eksperymentów. Aktor stworzył postać kultowego Franka Kimono i zaśpiewał takie hity "King Bruce Lee Karate Mistrz", "Dysk Dżokej" czy "Ja jestem Menago". Tym razem połączył siły z Michałem Jelonkiem i wziął na warsztat klasyka - Stanisława Moniuszkę. Do drapieżnego metalowego aranżu zaśpiewał "Arię Skołuby" ze słynnego "Strasznego Dworu". I jest to wykonanie fenomenalne:

 


Tą intrygującą interpretację klasyki polskiej opery, Piotr Fronczewski zaśpiewał na potrzeby albumu "Classical Massacre" Michała Jelonka - skrzypka znanego choćby z metalowego zespołu Hunter. O współpracy z aktorem muzyk powiedział:

Rok 2019 jest rokiem jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich, Stanisława Moniuszki, dlatego postanowiłem pochylić się i rockowo 'popastwić' nad legendarną i ponadczasową 'Arią Skołuby' ale też przy okazji przybliżyć twórczość tego kompozytora fanom metalu i rocka. Długo szukałem niskiego, nietuzinkowego i charyzmatycznego głosu. Chodziłem, pytałem, węszyłem, zaglądałem w ciemne zaułki, pukałem do drzwi , gdy nagle... wróciły do mnie wspomnienia z dzieciństwa i z wczesnej „młodzieżowości” i zagrzmiały głosem profesora Kleksa, Franka Kimono czy Pana Piotrusia z Kabaretu Olgi Lipińskiej !

Aktor na szczęście wyraził zainteresowanie projektem i zdecydował się z Jelonkiem nagrać "Arię":

Ku mojej ogromnej radości Piotr Fronczewski zgodził się wziąć udział w nagraniu. Dodał teatralnego blasku i pełnego humoru dystansu i autoironii. Piotr Fronczewski w roli Skołuby litościwie zasłonił swoim genialnym głosem i interpretacją artystyczną mój prymitywny warsztat wykonawczy, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Piotr - DZIĘKUJĘ! Jestem Twoim fanem i.... nigdy Ci tego nie wybaczę!

Album "Classical Massacre" ukaże się 15 listopada i składa się z charakterystycznych dla Michała Jelonka, zadziornych i przekornych, interpretacji dzieł muzyki klasycznej. Szczególnie dużo usłyszymy na nim utworów polskich kompozytorów takich jak Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin.

Jelonek ruszy w grudniu na trasę koncertową po Polsce, by wypromować płytę. Oto najbliższe terminy i miejsca:

 6.12.2019 - Gdańsk, Kwadratowa

7.12.2019 - Warszawa, Remont

12.12.2019 - Kraków, Klub Studio

13.12.2019 - Wrocław, Stary Klasztor

14.12.2019 - Zabrze, CK Wiatrak

15.12.2019 - Kielce, Garaż

20.12.2019 - Poznań, U Bazyla

Więcej o:
Komentarze (22)
Piotr Fronczewski śpiewa utwór Stanisława Moniuszki. Ale nie tak, jak myślicie - jest drapieżnie i z pazurem
Zaloguj się
 • topiramax

  Oceniono 7 razy 5

  Baaardzo dobre. Pan Fronczewski jak zwykle w formie.

 • zigzig56

  Oceniono 29 razy 5

  Trójka na okrągło promuje to coś i moim zdaniem nie wyszło. Lubię metal, zdarza mi się słuchać Moniuszki ale te trzy elementy tzn. Moniuszko, mocna metalowa gitara i głos Fronczewskiego jakoś do siebie nie pasują.

 • daffodilka61

  Oceniono 23 razy 3

  Przy całym moim szacunku i ogromnej sympatii dla Pana Fronczewskiego nie jestem w stanie tego zaakceptować. Uwielbiam metal w każdej postaci, ale tego naprawdę nie da się słuchać.

 • zebrzec

  Oceniono 12 razy 2

  często na łamach gazety.pI gnoję tu muzykantów polskich, tym razem ...szacun za pomysł...:)

 • tpdlagier

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekawe ale nie czaderskie

 • chateau.respawned

  Oceniono 3 razy 1

  Salieri lubi to.
  Żart muzyczny albo pastisz gatunku to naprawdę wyższa szkoła jazdy.
  W metalu udało się chyba jedynie Lordowi Mirbovodowi (zespół Umbtrka.)

 • wirusx

  Oceniono 8 razy 0

  Panie Piotrusiu, komedianty są do wynajęcia ale po co Panu to było?! Jestem skon-ku.rwa-sternowany….

 • jjaarreakk

  Oceniono 12 razy 0

  Pierwszy raz usłyszałem ten utwór w czwartek w zeszłym tygodniu i jestem zachwycony non-stop! Absolutna R E W E L A C J A! Ale kmioty i miernoty, malkontenci pier....nięci niech dalej wylewają swoje poty, rozwodzą i płodzą jak to nie da się tego słuchać, itp, itd, pierdu pierdu. Nie pasuje, to nie słuchaj, nie komentuj i nie kwękaj. Z serdecznym pozdrowieniem dla p. Piotra Fronczewskiego i Jelonka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX