Pentatonix wystąpi w Polsce. Uwielbiana na całym świecie grupa a cappella zawita do nas wiosną

Pentatonix, święcący triumfy zespół a capella, wyrusza w trasę koncertową, podczas której po raz pierwszy zahaczy o Polskę. Złożona z piątki niezwykle utalentowanych wokalistów grupa zagra w Warszawie nadchodzącej wiosny.
Zobacz wideo

16 marca 2020 roku na scenie hali Expo XXI w Warszawie zagra Pentatonix. Grupa a capella podbiła serca słuchaczy pomysłowymi coverami największych popowych hitów, które są regularnie publikowane na ich kanale na YouTube. Pentatonix do tej pory zdobył trzy nagrody Grammy i sprzedał na całym świecie ponad 10 mln płyt. Podczas swojego dziewiątego międzynarodowego tournée zespół odwiedzi Polskę po raz pierwszy.

Pentatonix w Polsce. Bomba wokalnego talentu odwiedzi nas już w marcu

Grupa Pentatonix stawiała pierwsze kroki w 2011 roku w amerykańskim programie "Sing-Off", który udało im się zwyciężyć. Prawdziwą sławę zespół zdobył za pośrednictwem YouTube'a. Na ten moment kanał Pentatonix zgromadził ponad 17 milionów subskrypcji, a ich liczba cały czas rośnie.

Na dyskografię grupy składa się siedem albumów studyjnych i pięć EP-ek. Do największych przebojów Pentatonix należą ich aranżacje utworów świątecznych - płyta "That's Christmas To Me" z 2016 roku pokryła się kilkukrotnie platyną i złotem, a tylko w Stanach Zjednoczonych kupiono ponad 2 mln egzemplarzy. 

 

Pentatonix tworzą: Scott Hoying (baryton), Kirstin Maldonado (mezzosopran), Mitch Grassi (kontratenor), Kevin Olusola (saksofon, wiolonczela, beatbox) oraz Matt Sallee (bas). Hoying i Grassi działają poza Pentatonix jako Superfruit i mają na koncie świetnie przyjęty album "Future Friends". Do 2017 roku członkiem Pentatonix był Avi Kaplan (bas), który zdecydował się rozpocząć karierę solową. 

 

Bilety na marcowy koncert Pentatonic w Warszawie będą dostępne od piątku, 25 października, przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.

Więcej o: