Grzegorz Markowski i Perfect nie będą już koncertować. "Zasób energii się kończy"

Zespół Perfect z Grzegorzem Markowskim na czele w 2020 roku wyrusza w pożegnalną trasę koncertową. Menedżerka grupy niedawno potwierdziła w "Super Expressie", że to ostatnie sceniczne występy w blisko czterdziestoletniej karierze Markowskiego i spółki.
Zobacz wideo

Agentka Perfectu, Agnieszka Jaworska, nie podała "Super Expressowi" konkretnych powodów, dla których zespół podjął decyzję o zejściu ze sceny. W rozmowie z Onetem Jaworska podkreśliła jednak, że koniec koncertowania "nie oznacza, że zespół się kończy".

Zobacz też: Krzysztof Cugowski nie będzie utrudniał powrotu Budki Suflera? "Niech oni sobie robią, co chcą" >>

Grzegorz Markowski: Uczciwość każe mi pomyśleć o tym, że to już koniec drogi

W niedawnym wywiadzie w programie "Dzień Dobry TVN" Grzegorz Markowski otwarcie przyznał, że energia do występowania coraz bardziej się w nim wypala. Artysta powiedział:

Taki nasz potencjał na życie, na działanie, na prawdę, na rodzaj energii, którą dostajesz od Stwórcy, z kosmosu... Myślę, że w uczciwy sposób powiem, że ten zasób mi się kończy. Uczciwość każe mi pomyśleć o tym, że to już koniec drogi.

Postanowieniu o zakończeniu koncertowej aktywności Perfectu przyklasnął Krzysztof Cugowski, który pięć lat temu zakończył współpracę z zespołem Budka Suflera. Wokalista stwierdził w "Super Expressie":

Rozumiem ich i myślę, że to dobra decyzja. (...) Przychodzi czas na wszystko, koledzy na pewno wszystko dobre przemyśleli. To nie powinno być nic nadzwyczajnego. To nie jest łatwe mieć wciąż siłę do grania i porywania tłumu. Co innego, kiedy człowiek jest zdrowy i młody...

Obecna ekipa - Markowski (wokal), Piotr Szkudelski (perkusja), Jacek Krzaklewski (gitara), Dariusz Kozakiewicz (gitara) i Piotr Urbanek (gitara basowa) - występuje razem od 20 lat. Zespół Perfect rozpoczął działalność dużo wcześniej, bo w 1977 roku. Trzy lata później do składu, któremu do późnych lat 80. przewodził Zbigniew Hołdys, dołączył Grzegorz Markowski. Przy okazji świętowania 40-lecia Perfectu Markowski i koledzy żegnają się z fanami niedługą trasą koncertową. 

Zobacz też: Andrzej Seweryn zrezygnował z benefisu w TVP Kultura. Władze stacji nie zgodziły się na udział Smolara >>

Ostatnie koncerty Perfectu. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść"

1 grudnia w Tychach odbędzie się ostatni występ klubowy zespołu Perfect. Następnie grupa odwiedzi wielkie hale - 14 lutego 2020 roku pokażą się na warszawskim Torwarze, 6 maja - w Tauron Arenie w Krakowie, 23 maja w Arenie w Gliwicach oraz 19 czerwca w Ergo Arenie w Gdańsku. Urodzinową trasę promuje wymowny cytat ze szlagieru "Niepokonani": "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść". Jak poinformował organizator trasy, pierwsza pula biletów na koncert w Warszawie już się wyprzedała. 

Zobacz też: Muniek Staszczyk wraca z nową płytą. Wkrótce premiera albumu "Syn miasta" >>

Więcej o: