Eminem został przesłuchany przez agentów Secret Service. Bo rapował o Ivance Trump

Eminem został wezwany na przesłuchanie przez Secret Service. A zrobili to dlatego, że dziennikarze portalu TMZ wysłali do nich mailem słowa jego piosneki "Framed". Śpiewał w niej o wrzuceniu ciała Ivanki Trump, córki prezydenta USA, do bagażnika.
Zobacz wideo

Raper Eminem, czyli oficjalnie Marshall Bruce Mathers III, trafił na przesłuchanie Tajnej Służby. A to w związku ze swoją twórczością artystyczną i albumem "Revival". Dziennikarze portalu Buzzfeed dotarli do potwierdzających to dokumentów. Artysta został wezwany bo, słowa jego piosenki "Framed" "zawierały groźby". Raper został opisany przez agentów jako człowiek "zachowujący się niepoprawnie" i wykorzystujący swoją twórczość do "wysyłania pogróżek".

Eminem przesłuchany przez piosenkę o Ivance Trump

Jak wynika z przestawionych przez Buzzfeed akt, Eminem został wezwany na przesłuchanie, bo w dniu premiery płyty "Revival" - "zaniepokojony obywatel doniósł, że Marshall Mathers, czyli raper Eminem, napisał nową piosenkę pt. 'Framed', która zawiera niepoprawne komentarze względem prezydenta Donalda Trumpa i pogróżki wobec jego córki, Ivanki Trump".

Akta EminemaAkta Eminema Buzzfeed/ Secret Service

Jak donosi Buzzfeed, tym "zaniepokojonym obywatelem" był pracownik dużego portalu plotkarskiego TMZ. Wysłał do Secret Service maila o piosence razem z linkiem z portalu The Hill do artykułu jej dotyczącej. Chciał uzyskać komentarz w sprawie. Słowa utworu dotyczące Ivanki brzmią:

Obudziłem się i wiedziałem, że coś jest nie tak,
Myślę, ze staję się potworem, przez narkotyki które biorę,
Leci "Kaczor Donald", w ogródku stoi ciężarówka-zabawka
W mordę, jak do cholery Ivanka Trump znalazła się w bagażniku mojego auta?
Muszę to rozgryźć, dotrzeć do dna (...)
W dodatku czuję się jakoś odpowiedzialny za tę głupią blondynkę
Ta pie...na mażoretka wylądowała w stawie
Drugie morderstwo, którego nie pamiętam.
 

Agenci poddali utwór analizie i stwierdzili, że jest o morderstwie, w które podmiot liryczny został "wrobiony" (stąd tytuł - "Framed"). W dokumentach widnieje także notatka - "To nie pierwszy raz, kiedy Mathers kierował wrogie komentarze wobec prezydenta Donalda Trumpa i jego rodziny. W lipcu 2017 roku freestyle'ował wrogie mu komentarze".

Agenci stworzyli akta rapera i wezwali go na przesłuchanie, które odbyło się 18 stycznia 2018 roku. Na miejscu byli obecni także jego prawnicy. W trakcie rozmowy agenci zaczęli czytać słowa jego piosenek, a on zaczął razem z nimi rapować. Ostatecznie agenci uznali, że sprawa Eminema nie trafi do federalnego oskarżyciela i do sądu. Jednak dopiero teraz dziennikarze Buzzfeeda dotarli do dokumentów poświęconych sprawie.