Muniek Staszczyk ma dziś urodziny i premierę piosenki "Ołów". Zobacz teledysk

5 listopada to dzień urodzin Muńka Staszczyka. Nieprzypadkowo więc tego dnia swoją premierę ma piosenka "Ołów", która powstała dzięki córce muzyka. Co więcej, to ten wyjątkowy utwór promuje film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".
 

Tą piosenką Muniek Staszczyk świętuje swoje 56. urodziny. Zdradził też, że powstała dzięki jego córce. To jej słowa stały się inspiracją do napisania utworu:

Jurek Zagórski, producent mojego solowego albumu wymyślił świetny riff, będący skrzyżowaniem T.Rex z Jackiem White. Pomimo że jest między nami 15 lat różnicy to w rock’n’rollu kręci nas to samo. Inspiracją do napisania tekstu była rozmowa z moją córką Marysią. Marysia ma 26 lat, chłopaka Włocha, mieszka więc jedną nogą we Włoszech a drugą w Warszawie. Przyjechała do Polski na Boże Narodzenie rok temu. Był grudzień bez śniegu, w powietrzu smog, ołowiane warszawskie niebo... Szliśmy koło 'Patelni' mijając Pałac Kultury, kiedy Mańka powiedziała 'Wiesz ojciec, pomimo że w Bergamo jest teraz dużo ładniejsza pogoda, to ja jednak kocham ten zafajdany chodnik!", odpowiedziałem - 'Córeczko, mamy piosenkę!'

Do piosenki powstał także teledysk promujący film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" - ten pojawi się w kinach już 3 stycznia. 

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu głównego bohatera liczą się tylko dwie osoby - najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta. Światem jego interesów rządzi z kolei przemoc.

Akcja filmu zaczyna się w latach 70. - już wtedy młody bohater wie, że adrenalina smakuje mu bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa w sobie pragnienie pieniędzy, władzy - chce być ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną mafię. 

To ma być pierwszy film, który pokazuje prawdziwe życie polskich mafiosów i ich historię: jak w kreszowych dresach zaczynali tworzyć organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie dąży jednak do eskalacji przemocy. Twórcy chcą pokazać, że czasem bardziej można zranić słowem niż kulą. Mamy też zobaczyć, że miłość i przyjaźń mogą zdziałać bardzo wiele, nawet w przypadku ludzi, którzy posługują się najczęściej przemocą.

Główną rolę gra Marcin Kowalczyk ("Jesteś  Bogiem", "Hardkor Disco"). Partnerują mu: Tomasz Włosok, który gra Waldena, najbliższego przyjaciela oraz Natalia Szroeder w roli Magdy, ukochanej Bohatera. Dla wokalistki jest to debiut na dużym ekranie. W pozostałych rolach wystąpili: Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz tak uznane nazwiska świata filmu, jak Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.

Zobacz wideo
Więcej o: