Anna Maria Jopek szybuje w "Przestworza". Artystka zapowiada nowy projekt

Wiosną przyszłego roku Anna Maria Jopek wraz z dziesięcioosobowym zespołem wyruszy w "Przestworza" - w trasę koncertową, podczas której wystąpi w dziewięciu miastach. Wokalistka zaprezentuje utwory stworzone specjalnie na tę okazję.
Zobacz wideo

- "Przestworza" to tytuł, który przyszedł mi na myśl prawie natychmiast, ale przed nim było najważniejsze - ludzie, wymarzona obsada - mówi Anna Maria Jopek. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Wojtasik, odpowiedzialny również za aranże, a całości dopełni znakomity zespół w składzie: Dominik Wania, Maciej Sikała, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski, Piotr Nazaruk oraz Atom String Quartet. Jak twierdzi Jopek, ta ekipa "ucieleśnia wszystko, w co ona wierzy i za czym nieustannie tęskni".

"Przestworza". Anna Maria Jopek pracuje na pełnych obrotach

Pierwszy koncert z serii "Przestworza" zaplanowano na 8 marca 2020 roku w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Kolejne spotkania odbędą się w Poznaniu, Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Katowicach i Krakowie. Anna Maria Jopek zapowiada, że będą to koncerty wyjątkowe:

Czekam na to, jakie równanie napisze muzyka dla tej konfiguracji ludzkiej i repertuarowej. Wiem, mówi mi to przeczucie tak silne, jak moja potrzeba wolności, że to będzie inne od wszystkiego, co było kiedykolwiek wcześniej.

Menedżerka Jopek, Joanna Drozda, podkreśla, że wokalistka tuż przed trasą po Polsce absolutnie nie próżnuje:

Aktualnie jesteśmy w trasie koncertowej w Azji, gdzie do połowy listopada zagramy serię koncertów w legendarnych klubach Blue Note. Od 15 lat Ania regularnie wraca do Azji, przez ten czas zdążyła wypracować sobie stałą i silną pozycję na tamtejszym rynku muzycznym. Warto podkreślić, że w legendarnym klubie Blue Note Tokyo wystąpi po raz 30., a jej płyty, w tym najnowsza „Ulotne” nagrana wspólnie z Branfordem Marsalisem, są dostępne w sklepach muzycznych w Japonii.

Drozda dodaje, że Anna Maria Jopek i Teatr Pieśń Kozła zostali zaproszeni przez Michaela Hirsta do przygotowania dwóch utworów, które będą towarzyszyć bohaterom serialu "Wikingowie" w kluczowych wydarzeniach ostatniego sezonu, a sama wokalistka zagrała w jednym z odcinków tej produkcji. 

Organizatorami koncertów w ramach trasy “Przestworza” są Sky Live Group, Good Taste Production, Klub Wytwórnia, Bielskie Centrum Kultury i Lansalot Events. Bilety trafiły do sprzedaży 15 listopada.

Więcej o: