Deftones główną gwiazdą Metal Hammer Festival 2020. Organizator podał ceny biletów

Po kilku latach nieobecności na koncertową mapę Polski powraca Metal Hammer Festival 2020. Organizatorzy ogłosili już, że główną gwiazdą festiwalu będzie amerykańska grupa Deftones.
Zobacz wideo

Metal Hammer Festival wraca do Katowic już w 2020 roku. Zgodnie z ogłoszeniem organizatorów główną gwiazdą festiwalu będzie amerykański zespół Deftones, który najprawdopodobniej będzie promował najnowsze utwory z albumu, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Deftones gwiazdą Metal Hammer Festival 2020 w Katowicach

Metal Hammer Festival odbędzie się 4 czerwca 2020 roku w katowickim Spodku. Bilety trafią do sprzedaży w piątek 22 listopada. Wejściówki będą dostępne do kupienia już od godziny 10:00 na stronach: MetalMind, Eventim, EBilet oraz Biletin. Na stronie organizatora podano także ceny biletów dostępnych w przedsprzedaży (oraz w dniu koncertu). Prezentują się one następująco: loża - 400 (420) zł; sektory czerwone H, J - 300 (320) zł; sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu - 260 (280) zł; sektory niebieskie od XI rzędu - 199 (219) zł; płyta - 220 (240) zł.

Deftones to jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich grup metalowych, których utwory balansują między metalem, neurotycznym rokiem i alternatywą. Krytycy muzyczni często określają ten rodzaj muzyki jako "radiohead metal". Grupa Deftones założona została w 1988 roku w Sacramento przez trójkę licealistów: Chino Moreno, Abe Cunninghama i Stephena Carpentera. Wkrótce do składu dołączył Chi Cheng, a później także klawiszowiec i DJ Frank Delgado.

Zespół oficjalnie zadebiutował w 1995 roku, kiedy wydany został ich pierwszy krążek "Adrenaline". Ogólnokrajowy i światowy sukces przyniosła im dopiero trzecia płyta "White Pony" wydana w 2000 roku. Krążek ten zyskał status Platynowej Płyty, a za utwór "Elite" zespół otrzymał statuetkę Grammy w kategorii Best Metal Performance.

W 2016 roku wydana została ostatnia płyta zespołu - "Gore". W 2020 roku ma zostać wydany kolejny, dziewiąty album Deftones. Na razie amerykański zespół jest jedyną potwierdzoną przez organizatorów Metal Hammer Festival gwiazdą, która wystąpi w Katowicach. Wiadomo jednak, że planowane są występy zarówno polskich, jak i zagranicznych zespołów metalowych.

Więcej o: