Grzegorz Markowski oficjalnie opuszcza Perfect: Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę

Niedawno Perfect ogłosił ostatnią trasę koncertową, jednak bez podania konkretnych powodów pożegnania z występowaniem. Teraz Grzegorz Markowski potwierdził, że Perfect zostaje - to on kończy współpracę z zespołem. Nie oznacza to jednak, że sam również schodzi ze sceny.

W 2020 roku Perfect zagra ostatnie koncerty w obecnym składzie. W październikowej rozmowie z Onetem Monika Jaworska, menedżerka grupy, enigmatycznie stwierdziła, że choć kończą się występy, "nie oznacza to, że kończy się zespół". Wiadomo już, o co chodziło - w wywiadzie z miesięcznikiem "Pani" Grzegorz Markowski oficjalnie poinformował, że opuszcza szeregi Perfectu.

Zobacz też: Harry Styles ogłasza pierwszy koncert w Polsce w ramach nowej trasy koncertowej. Zagra u nas w maju >>

Perfect bez Markowskiego. "Koledzy mają pomysły na siebie, nazwę, mogą zrobić z dorobkiem, co chcą"

Markowski jest wokalistą zespołu od 1980 roku. Jeszcze w październiku w programie "Dzień Dobry TVN" mówił, że "kończy się jego zasób energii". Tę myśl rozwinął w najnowszym wydaniu czasopisma "Pani", gdzie stwierdził:

Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę. Perfect zostaje, muzyka zespołu to kawał historii polskiego rocka, koledzy mają pomysły na siebie, nazwę, mogą zrobić z dorobkiem, co chcą.

Muzyk wyznał, że gdyby kontynuował występy z Perfectem, zachowywałby się "nieuczciwie":

Sympatia ludzi jest po naszej stronie, bo mamy dużo pięknych piosenek. Można je śpiewać jeszcze długie lata, ale byłbym nieuczciwy wobec muzyki, a muzyka to jest poważny kawał mojego świata.

Markowski nie zostawia jednak swoich fanów - w końcu to ekspert, jeśli chodzi o wiedzę, kiedy ze sceny zejść. Chociaż po ostatniej trasie nie zagra już z Perfectem, na niego samego jeszcze nie czas. W rozmowie z "Panią" wokalista zdradził:

Zaczynam karierę solową. Zostawiam Perfect. Zostawiam im nazwę, zostawiam wszystko. Oni mają już jakieś projekty, pomysły. Ja po prostu przestaję funkcjonować w takim tempie. Tak, może się pojawić nowy wokalista albo kilku.
Zobacz wideo

Ostatnia trasa koncertowa Perfectu z Grzegorzem Markowskim

Pożegnanie Perfectu z fanami jest jednocześnie okazją do świętowania 40-lecia istnienia grupy. Obecna ekipa - Markowski (wokal), Piotr Szkudelski (perkusja), Jacek Krzaklewski (gitara), Dariusz Kozakiewicz (gitara) i Piotr Urbanek (gitara basowa) - występuje razem od 20 lat. Perfect rozpoczął działalność dużo wcześniej, bo w 1977 roku. Trzy lata później do składu, któremu do późnych lat 80. przewodził Zbigniew Hołdys, dołączył Grzegorz Markowski. 

1 grudnia w Tychach Perfect zagra ostatni koncert klubowy. Następnie grupa odwiedzi wielkie hale - 14 lutego 2020 roku pokażą się na warszawskim Torwarze, 6 marca w Netto Arenie w Szczecinie, 26 kwietnia w MTP w Poznaniu, 6 maja w Tauron Arenie w Krakowie, 23 maja w Arenie w Gliwicach, 13 czerwca we Wrocławiu w Hali Stulecia, a 19 czerwca w Ergo Arenie w Gdańsku. Podczas koncertów bez wątpienia wybrzmią największe przeboje grupy, jak m. in. "Autobiografia", "Chcemy być sobą", "Ale wkoło jest wesoło", "Nie płacz Ewka" i "Niewiele ci mogę dać".

Więcej o: