Eurowizja Junior 2019. Kim jest polska reprezentantka, Viki Gabor?

W niedzielę 24 listopada odbędzie się konkurs Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach. Polską reprezentantką została Wiktoria "Viki" Gabor. Kim jest ta wokalistka?
Zobacz wideo

Wiktoria Gabor, znana także jako Viki Gabor, ma 12 lat. Urodziła się w 2007 roku w Niemczech. Dzieciństwo spędziła w Polsce, a później przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Dziś mieszka w Krakowie. Jak informuje Radio ZET, Wiktoria Gabor pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny i ma romskie korzenie. 

Kim jest Viki Gabor? 12-latka odniosła sukces w programie "The Voice Kids"

Polscy widzowie mogą kojarzyć Wiktorię Gabor z drugiej edycji programu "The Voice Kids". Jej mentorami byli Tomson i Baron. Z ich pomocą dziewczyna weszła do finału i zajęła drugie miejsce. Po tym sukcesie zaprezentowała swoją pierwszą piosenkę pt. "Time".

Podczas konkursu Eurowizji Junior 2019 zaśpiewa piosenkę "Superhero". Utwór o wydźwięku ekologicznym napisali dla nastolatki Patryk Kumór i Lanberry, którzy stworzyli także piosenkę  "Anyone I Want To Be" dla Roksany Węgiel, która wygrała nią ubiegłoroczny konkurs Eurowizji dla młodych artystów. 

 
Więcej o: