Elektryczne Gitary pokazują mocny ekologiczny manifest. Teledysk zawiera drastyczne zdjęcia

Kultowe ELektryczne Gitary połączyły siły z Greenpeace Polska. Tak powstała piosenka "Najwyższa pora". To zgodnie z zapewnieniem wytwórni "mocny, nowoczesny i ekologiczny manifest" o "szczerym, proekologicznym przesłaniu". W teledysku pojawiają się jednak drastyczne zdjęcia.
Zobacz wideo

Elektryczne Gitary to zespół obecny na polskim rynku muzycznym od blisko 30 lat. Słuchacze pokochali ten zespół za charakterystyczne poczucie humoru, wpadające w ucho utwory i ironiczny przekaz. Zespół ma na koncie kilkanaście albumów, i tak kultowe przeboje jak "Jestem z miasta", "Co ty tutaj robisz" czy "Dzieci". To muzyka tej grupy rozbrzmiewała w jednej z najpopularniejszych polskich komedii, "Kilera" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Teraz muzycy w swoim charakterystycznym stylu postanowili zrobić coś w obronie klimatu i ziemi.

Elektryczne Gitary łączy siły z Greenpeace Polska

"Najwyższa pora" to pozornie ironiczny, a jednak niebezpiecznie proroczy utwór. Elektryczne Gitary ostrzegają przed katastrofą ekologiczną, publikując ważny kawałek z przesłaniem. To manifest, ale podany w formie charakterystycznej dla Elektrycznych Gitar - gitarowej, rytmicznej, zapadającej w pamięć - czytamy w informacji prasowej.

 

Ważny jest tu też teledysk, który wyreżyserował Sławek Pietrzak. Twórcy wykorzystali materiały edukacyjne Greenpeace Polska. Kuba Sienkiewicz podkreśla - "Misja tej organizacji jest nam bliska". Reżyser teledysku dodaje:

Zależało nam, by pokazać, jak może wyglądać prawdziwa katastrofa ekologiczna. To, co wydaje się nam nierealne i odległe, dzieje się niedaleko nas i trzeba zrobić wszystko, by uświadomić jak najwięcej osób o zbliżającej się katastrofie. Widać to między innymi w reportażach Greenpeace.

Kolejna płyta zespołu ukaże się na początku przyszłego roku, na przełomie lutego i marca.

Więcej o: