Dawid Podsiadło i PRO8L3M łączą siły. Utwór z albumu "Małomiasteczkowy" wybrzmiał w nowej odsłonie

Tuż przed premierą reedycji albumu "Małomiasteczkowy", Dawid Podsiadło zaprezentował kolejny przedsmak dodatków z odświeżonej wersji płyty. Tym razem to remiks piosenki "LIS", stworzony przez robiącą w ostatnich latach furorę wśród polskich słuchaczy grupę PRO8L3M.
Zobacz wideo

"Re: Małomiasteczkowy", którego premiera jest zaplanowana na 29 listopada, zawiera utwory z podstawowej wersji hitowej płyty Dawida Podsiadło, a także nowości: dodatkowe akustyczne wersje czterech piosenek oraz remiksy. W ostatnich tygodniach mogliśmy się zapoznać z zagranymi na tatrzańskiej polanie odsłonami utworów "Małomiasteczkowy", "Trójkąty i kwadraty", "Najnowszy klip" oraz "Matylda". Teraz natomiast można posłuchać pierwszego z zapowiedzianych remiksów. Zespół PRO8L3M wziął na warsztat poruszającą piosenkę "LIS".

Zobacz też: Dawid Podsiadło prezentuje akustyczny teledysk do "Trójkątów i kwadratów" >>

Dawid Podsiadło, PRO8L3M i "LIS". "Propozycję zrobienia remiksu przyjęliśmy bez wahania"

PRO8L3M tworzą Piotr "Steez83" Szulc, producent i DJ, oraz Oskar Tuszyński, raper. Trudno zamknąć ich twórczość w sztywnych gatunkowych ramach, bo zakrawa ona o wiele nurtów. Z jednej strony hiphopowe, pełne odwołań do popkultury teksty, z drugiej - podkłady o zimnym, futurystycznym brzmieniu, czasem zakrawające bardziej o alternatywę niż hip-hop. Panowie od 2013 roku zgarniają kolejne platynowe płyty i konsekwentnie podbijają polską scenę muzyczną - nic zatem dziwnego, że podjęli się współpracy z popowym gigantem pokroju Dawida Podsiadło.

Piotr Szulc powiedział o remiksie piosenki "LIS":

Propozycję zrobienia remiksu przyjęliśmy bez wahania, bo "LIS" to kawał bardzo dobrej muzyki. Z oryginału, skomponowanego przez Bartka Dziedzica, wykorzystałem przepiękny motyw syntezatora łączący dwa ostatnie refreny oryginału, który pociąłem i potraktowałem jako sampel. Stawiając na brzmieniowy minimalizm i wyeksponowanie wokali, wokoło tej idei dobudowałem resztę brzmień, a Oskar dograł bardzo wyjątkową ósemkę. Muzyka powstała w Los Angeles, wokal zarejestrowaliśmy w Warszawie. Natomiast całość zmiksował i zmasterował nasz człowiek Piotrek Witkowski.

Jak zatem brzmi "LIS" poddany PRO8L3Mowej metamorfozie? Możecie to sprawdzić poniżej:

 

Reedycja "Małomiasteczkowego" to dobra zapowiedź trasy "Leśna muzyka", która będzie pierwszą w pełni akustyczną w karierze Podsiadło. Wyprzedana trasa rozpocznie się pod koniec stycznia i potrwa do końca maja 2020 roku.

Więcej o: