"Last Christmas" obchodzi rocznicę. Przebój George Michaela wprowadza nas w świąteczny nastrój od 35 lat!

3 grudnia to 35. rocznica powstania utworu "Last Christmas", który już dominuje w ramówkach rozgłośni radiowych. Teledysk do tej piosenki w serwisie YouTube ma już ponad 460 mln odtworzeń.
Zobacz wideo

Do świąt Bożego Narodzenia dzieli nas jeszcze sporo czasu, jednak już teraz warto wspomnieć o jednym z najbardziej popularnych świątecznych utworów, który dziś obchodzi 35. rocznicę powstania. "Last Christmas" od ponad trzech dekad umila nam przygotowania do świąt!

"Last Christmas" to singiel duetu Wham!, który wydany został 3 grudnia 1984 roku. Od tego momentu utwór doczekał się kilku przeróbek i coverów, w tym polskiej wersji "Kolędy dwóch serc" zaśpiewanej przez zespół Pectus oraz Andrzeja Piasecznego.

"Last Christmas" grupy Wham! ma już 35 lat

Kultowa piosenka powstała w domu rodziców George'a Michaela, podczas niedzielnego obiadu. Kilka godzin pracy George'a oraz Andrew Ridgeley'a wystarczyło, by mieli gotowy tekst oraz muzykę do jednej z najbardziej kultowych świątecznych piosenek. Chociaż utwór wykorzystywany jest do wprowadzania nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia, to naprawdę opowiada historię nieszczęśliwej miłości. 

 

"Last Christmas" od razu stał się hitem w Wielkiej Brytanii. Później powstał do niej teledysk, który nakręcony został w miejscowości Saas-Fee w Szwajcarii. W klipie wystąpili George Michael, Andrew Ridgeley, modelka Kathy Hill, chórzystki Pepsi i Shirlie oraz ich przyjaciele - m.in. Martin Kemp. Domek, który widoczny jest w teledysku - Chalet Schliechte - można wynajmować do dziś.

"Last Christmas" jest na 10. miejscu najlepiej sprzedających się utworów świątecznych w Stanach Zjednoczonych. Utwór ten został pokonany przez takie piosenki jak: "All I Want for Christmas Is You", "Do You Want to Build a Snowman?", "Christmas Eve/Sarajevo 12/24", "Mistletoe", "Rockin' Around the Christmas Tree", "Where Are You Christmas?", "Christmas Canon", "Feliz Navidad" oraz "Jingle Bell Rock".

Więcej o: