Bracia Cugowscy zawiesili współpracę. "Zespół obecnie nie istnieje"

Grupa Bracia, w skład której wchodzili Wojciech i Piotr Cugowscy, zawiesiła swoją działalność. Muzycy skupiają się dziś na rozwijaniu karier solowych.

Bracia Cugowscy założyli swój zespół w 2001 roku. Ostatni album pt. "Zmienić zdarzeń bieg" wydali w roku 2013. Czy nagrają kolejną płytę, tego nie wiadomo, bo zespół Bracia zwiesił działalność. Poinformował o tym Wojciech Cugowski.

>>> POPkultura - odc. 14

Zobacz wideo

Bracia zawiesili działalność. Jakie plany mają Wojciech i Piotr Cugowscy?

Starszy syn Krzysztofa Cugowskiego wyznał, że skupia się aktualnie na zespole Teksay, który współtworzy wraz z kolegami z lat szkolnych. Muzyk chce także wydać album solowy, który ujrzy światło dzienne w 2020 roku. Przyszłość zespołu Bracia jest z kolei niepewna. 

- Zespół na obecną chwilę nie istnieje. Zawiesiliśmy działalność i nie wiem, kiedy i czy w ogóle będziemy jeszcze razem grali - w rozmowie z PAP Life powiedział Wojciech Cugowski.

Jego brat, Piotr Cugowski, również poświęcił się karierze solowej. 4 października 2019 roku miał premierę jego album pt. "40". Niektóre z piosenek z tego wydawnictwa stworzyli tacy artyści jak Tomasz Organek i Jan Borysewicz. Muzyk wydał także dwa single - "Kto nie kochał" oraz "Zostań ze mną". 

Więcej o: