Spotify Wrapped 2019 - najpopularniejsze w Polsce są soundtracki do filmów "Spider-Man: Universum" i "Nowe oblicze Greya"

Spotify zaprezentowało listę najchętniej słuchanych utworów w Polsce oraz na świecie. W ramach Spotify Wrapped 2019 można sprawdzić także to, jakie soundtracki filmowe były najczęściej odtwarzane w naszym kraju. Na pierwszym miejscu znalazła się muzyka ze... Spider-Mana.
Zobacz wideo

Lista Spotify Wrapped 2019 to zestawienie, które prezentuje najchętniej odtwarzane utwory w danym roku. Jak się okazało, na Polsce oraz w świecie zdecydowanymi liderami wśród wykonawców są raperzy: kolejno Taco Hemingway oraz Post Malone. Podsumowanie 2019 roku na Spotify dla Polski i świata dostępne jest na kultura.gazeta.pl.

Muzyka ze Spider-Mana najczęściej odtwarzana przez polskich użytkowników Spotify

Jak podaje RMF FM na liście Spotify znalazły się także soundtracki. Jak się okazuje w 2019 roku Polacy najchętniej słuchali muzyki z filmów animowanych: produkcje te zajmują cztery z dziesięciu miejsc. Na pierwszym miejscu uplasował się soundtrack z filmu "Spider-Man: Universum", który otrzymał w tym roku Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. Soundtrack składa się z utworów skomponowanych przez takich artystów jak Daniel Pemberton, Post Palone, Niki Minaj, Lil Wayne, Swae lee czy Jacquees.

Na drugiej pozycji znalazła się muzyka z produkcji "Nowe oblicze Greya". Na soudtracku znajdują się piosenki takich wykonawców jak: Rita Ora, Liam Payne, Sia, Julia Michaels czy Hailee Steinfeld. Podium zamyka muzyka do "Króla Rozrywki" - musicalu o amerykańskim showmanie, w którego postać wcielił się Hugh Jackman.

Najpopularniejsze soundtracki filmowe w Polsce w 2019 roku:

  1. "Spider-Man: Universum"
  2. "Nowe oblicze Greya" 
  3. "Król rozrywki" 
  4. "Vaiana - Skarb oceanu"
  5. "Kraina lodu"
  6. "Ciemniejsza strona Greya" 
  7. "La La Land"
  8. "Tamte dni, tamte noce" 
  9. "The Greatest Showman: Reimagined"
  10. "Król Lew: Największe przeboje" 
Więcej o: