Tymek pobił Taco Hemingwaya. Teraz to on jest najczęściej słuchanym polskim artystą na Spotify

Niespełna tydzień temu informowaliśmy, że Taco Hemingway jest najchętniej słuchanym polskim wykonawcą tego roku na Spotify. W grudniu "numerem 1" jest jednak Tymek.

Tymek zajął pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych utworów 2019 roku - to sukces jego kawałka "Język ciała", który wykonuje z nim Big Scythe. Ten klip ma już ponad 100 mln odtworzeń w serwisie YouTube - wcześniej jedynym raperem, któremu się to udało (i to w o wiele dłuższym czasie) był Grubson.

Tymek idzie jak burza, to rok pełen sukcesów

Co więcej, na piątym miejscu zestawienia znowu można było zobaczyć ksywę młodego rapera - zajął je utwór "Rainman" (wyk. Tymek, Trill Pem,TEDE).

Pierwsza trójka najpopularniejszych artystów Spotify 2019 prezentuje się następująco:

1. Taco Hemingway

2. Bedoes

3. Tymek

Jednak jeśli spojrzymy na dane dotyczące grudnia, właśnie zmieniła się kolejność i już nie Taco Hemingway jest królem. Teraz najczęściej słuchacze wybierają właśnie Tymka. Co prawda artysta, którego ostatnia płyta "Pocztówka z WWA, Lato '19" bardzo spodobała się fanom, nadal ma więcej obserwatorów (ponad 700 tysięcy) w porównaniu z Tymkiem (215 tysięcy), ale już liczba słuchaczy wygląda inaczej:

Tymek - słuchacze w tym miesiącu 1 077 504, obserwatorzy 215 423

Taco Hemingway - słuchacze w tym miesiącu 1 076 147, obserwatorzy 702 749

Kim jest Tymek?

Tymek, a właściwie Tymoteusz Bucki, urodził się w 1994 roku w Opolu, na razie ma na koncie trzy albumy studyjne: "JestemTymek" z 2017 roku, "Sono" (2018) i "Klubowe" z tego roku. Na 2020 już zapowiedział premierę kolejnego, zatytułowanego "FIT". 

Przez wiele lat mieszkał we Włoszech, ale dopiero po powrocie do Polski postanowił zająć się profesjonalnie muzyką. Na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać - został zauważny dzięki gościnnemu występowi w "Kalendarzach" Pokahontaz.

Tymek feat. Kasta "Jak zostałem gangsterem" - zobacz klip [18+]

Jeden z jego utworów promuje film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", który wejdzie do kin 3 stycznia 2020 roku.

 
Więcej o: