Nie żyje Marie Fredriksson. Wokalistka zespołu Roxette miała 61 lat

Marie Fredriksson zmarła rano 9 grudnia w swoim domu - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach. Piosenkarka znana z zespołu Roxette przegrała walkę z chorobą.

W komunikacie prasowym cytowanym przez portal aftonbladet.se poinformowano, że Marie Fredriksson zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 roku. - "Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu" - napisano w komunikacie zarządu Dimberg Jernberg.

 

Nie żyje Marie Fredriksson - piosenkarka znana z zespołu Roxette zmarła w wieku 61 lat

- Czas płynie tak szybko. Jeszcze niedawno siedziałem z Marie w moim małym mieszkaniu w Halmstad, dzieląc się marzeniami, jakie fantastyczne plany mamy do spełnienia - mówi Per Gessle o swojej koleżance z zespołu Roxette. 

Marie Fredriksson w 2002 roku przewróciła się w łazience i uderzyła w głowę. Podczas badań lekarze wykryli u niej guza mózgu. Rokowania nie były najlepsze, a lekarze dawali wokalistce zaledwie parę miesięcy życia. Dzięki intensywnej kuracji Marie pokonała chorobę, jednak okazało się, doszło do trwałego uszkodzenia mózgu. Piosenkarka straciła umiejętność czytania i liczenia, a dodatkowo też częściowo utraciła wzrok w jednym oku. 

Po raz publicznie od tego zdarzenia pojawiła się dopiero w 2003 roku. Razem z Perem Gessle odebrała Królewski Medal z Niebieską Wstęgą z rąk króla Szwecji Karola Gustawa XVI. Mimo choroby kobieta wróciła do grania w 2009 roku. W latach 2010-2016 zespół Roxette odbył kilka tras koncertowych na całym świecie. Marie Fredriksson w 2013 roku wypuściła na rynek swój solowy album "Now". W 2016 roku lekarze odradzili jej dalszego występowania na scenie. 

Urodziła się 30 maja 1958 r. na południu Szwecji. Karierę muzyczną rozpoczęła w pobliskim Halmstad, gdzie zaprzyjaźniła się z przyszłym założycielem zespołu Roxette Perem Gessle. Marie Fredriksson pozostawiła męża Mikaela Bolyosa oraz dzieci Josefin i Oscara.

Więcej o:
Komentarze (97)
Nie żyje Marie Fredriksson. Wokalistka zespołu Roxette miała 61 lat
Zaloguj się
 • demkel

  Oceniono 113 razy 109

  Przykro widzieć jak po kolei odchodzą artyści których słuchałem będąc nastolatkiem. Strasznie mocno uświadamia to nieuchronność śmierci.

 • sokrates2.life

  Oceniono 96 razy 88

  Fajna dziewczyna, taka naturalna, pozytywna... Dziś to rzadkość.

 • zocha688

  Oceniono 69 razy 65

  Jaka szkoda,uwielbiam Roxette. RIP

 • archeus_pl

  Oceniono 58 razy 58

  Wielka szkoda. To był jeden z najlepszych pop rockowych duetów w całej historii tej muzyki. Smutne. Szacunek za dokonania sceniczne i muzyczne dla Marie Fredriksson .

 • leon.33

  Oceniono 50 razy 50

  Szlag, poczułem się staro

 • Zdzislaw Zdziara

  Oceniono 53 razy 47

  Byłem swojego czasu w niej zakochany. Mogłem słuchać Roxette na okrągło

 • fafik.laciaty

  Oceniono 47 razy 45

  How do you do... Dzisiaj w aucie tego słuchałem. Piękny głos... Odchodzi pokolenie prawdziwych artystów.

 • bibibibi88

  Oceniono 41 razy 39

  Listen to your heart - cudowna, jedna z najlepszych piosenek na Świecie. Od kilku lat śledziłam jej losy. Przykre, niesamowity głos.

 • wujekdolf

  Oceniono 37 razy 37

  spoczywaj w pokoju Gwiazdo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX