"Artyści Przeciw Nienawiści". Dokument o przygotowaniach do wielkiego koncertu w kinach. Tylko przez jeden dzień

14 grudnia w sieciach kin: Cinema City, Helios i Multikino odbędą się specjalne pokazy filmu dokumentalnego o przygotowaniach do pierwszej edycji koncertu "Artyści Przeciw Nienawiści". Dokument będzie można obejrzeć tylko wtedy. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na realizację kolejnego koncertu.
Zobacz wideo

Idea koncertu "Artyści Przeciw Nienawiści" zrodziła się w styczniu 2019 roku, tuż po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatorką przedsięwzięcia była Doda, która krótkim filmem opublikowanym na Instagramie poruszyła tysiące osób i setki artystów.

Zobacz też: Tymek pobił Taco Hemingwaya. Teraz to on jest najczęściej słuchanym polskim artystą na Spotify >>

"Artyści Przeciw Nienawiści". Wyjątkowe widowisko teraz na dużym ekranie

W ciągu doby od publikacji zebrano zespół wolontariuszy i specjalistów, którzy pracowali nad organizacją koncertu. Spośród ponad 600 zgłoszeń wybrano 120 muzyków. Na scenie pojawili się m.in.: Dawid Kwiatkowski, Cleo, Ewelina Lisowska czy Maryla Rodowicz. We współpracy z SeeBloggers zorganizowane zostały warsztaty antyhejtowe. Całą pulę biletów (prawie 10 000) udało się sprzedać w niecałe dwa tygodnie.

 

Od momentu ogłoszenia koncertu liczba interakcji w mediach społecznościowych wyniosła ponad 1,1 mln. Ekwiwalent reklamowy tego ruchu został oszacowany na ponad 1 mln dolarów, zaś sam zasięg działań przekroczył 42 mln odbiorców. Zapis wideo w trakcie i po transmisji live przekroczył 5 milionów wyświetleń. Takiego widowiska w Polsce do tamtej pory nie było.

Po koncercie została powołana do życia Fundacja "Artyści Przeciw Nienawiści", której głównym celem jest przeciwdziałanie mowie nienawiści w przestrzeni publicznej. Jednym z najważniejszych projektów fundacji będzie po raz kolejny ten, który w lutym tego roku udowodnił, że niezależnie od dzielących nas poglądów, wszyscy sprzeciwiamy się krzywdzeniu drugiego człowieka. Koncert "Artyści Przeciw Nienawiści" odbędzie się bowiem po raz drugi - już wiosną 2020 roku.

Więcej o: