Artur Rojek wraca! Zapowiada nowy album i rusza w trasę koncertową

Minęło prawie sześć lat od premiery jego solowego debiutu. Teraz Artur Rojek nagrał nową płytę, zatytułowaną "Kundel". Album ukaże się na początku przyszłego roku, a muzyk wyruszy w trasę.

Poprzednia płyta Rojka "Składam się z ciągłych powtórzeń", zawierająca przeboje takie jak "Beksa" czy "Syreny" uzyskała status podwójnie platynowej płyty (ponad 60 tysięcy sprzedanych egzemplarzy).

Artur Rojek: Kundle są wszędzie i wbrew pozorom, często wiedzą najwięcej

Twórca, którego bez wahania można nazwać autorytetem muzycznym (na jego OFF Festival przyjeżdżają najważniejsi przedstawiciele muzyki alternatywnej z całego świata), nie boi się eksperymentować - ma na koncie współprace zarówno z orkiestrą symfoniczną, jak i duetem PRO8L3M. Tym razem znowu ma nas zaskoczyć.

Przy pracy nad "Kundlem" były wokalista Myslovitz postawił na współpracę z tymi sami twórcami, co sześć lat temu, ale w zupełnie nowej odsłonie. Za brzmienie odpowiada producent i kompozytor Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 roku Fryderykiem za album Dawida Podsiadło), natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz (ex-Pustki, Bisz/Radex).

Premiera albumu "Kundel" zaplanowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel ukaże się już w styczniu.

- Dlaczego kundel? Dla mnie to synonim szlachetnej ludzkiej prostoty, ktoś pozornie nieciekawy i wewnętrznie niestandardowy. Kundle są wszędzie i wbrew pozorom, często wiedzą najwięcej - mówi Artur Rojek.

Rojek w przyszłym roku ruszy też w pierwszą po bardzo długiej przerwie trasę koncertową. Sprzedaż biletów ruszy w piątek, 13 grudnia o godzinie 11:00 na stronie eBilet.pl. Pierwszy koncert promujący "Kundla" odbędzie się 2 marca w Katowicach. Rojek zagra m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy, Rybniku i Warszawie:

02.03 Katowice, NOSPR

03.03 Poznań, Sala Ziemii MTP

04.03 Toruń, CKK Jordanki

05.03 Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska

12.03 Lublin, Centrum Spotkania Kultur

15.03 Gdańsk, Stary Maneż

16.03 Koszalin, Filharmonia Koszalińska im. S. Moniuszki

24.03 Rybnik, Teatr Ziemii Rybnickiej

30.03 Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza

04.04 Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia

05.04 Kraków, Centrum Kongresowe ICE w Krakowie

26.04 Łódź, Klub Wytwórnia

27.04 Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

29.05 Warszawa, Nowy Teatr

Zobacz wideo
Więcej o: