"London Calling" The Clash ma już 40 lat. Z tej okazji można obejrzeć odnowiony teledysk do tytułowego singla

14 grudnia przypada 40. rocznica premiery albumu grupy The Clash "London Calling". W ramach świętowania Sony Music zaprezentowało odnowiony teledysk do utworu "London Calling" w jakości HD.

Oryginalny klip do tej politycznie naładowanej piosenki został nakręcony na pływającej po Tamizie łodzi w południowej części Londynu. Wraz z ukazaniem się zimą 1979 roku trzeciego albumu The Clash "London Calling" stało się jasne, że zespół stworzył ponadczasowego klasyka, który do dziś zresztą uważany jest za jeden z najlepszych albumów wszech czasów. Płyta stanowiła niezwykle atrakcyjny tygiel różnych stylów muzycznych, napędzany pasją do działania i silnym pragnieniem sprawiedliwości społecznej. Muzyka i teksty są obecnie równie aktualne, jak w momencie premiery.

 

Zobacz też: Harry Styles wydał album "Fine Line". Wokalista szuka siebie i całkiem nieźle węszy >>

"London Calling". Muzeum Londynu świętuje rocznicę premiery albumu The Clash

Z okazji wyjątkowej, okrągłej rocznicy premiery "London Calling" Muzeum Londynu przygotowało kolekcję przedmiotów z osobistego archiwum The Clash. Ekspozycja obejmuje m.in.: ubrania sceniczne, zdjęcia, filmy oraz projekty tekstów. Wszystko to daje nowe spojrzenie na proces nagrywania i tworzenia płyty. Wystawa dla szerokiej publiczności otwarta została 15 listopada i będzie otwarta do kwietnia przyszłego roku. Wśród prezentowanych przedmiotów są zapiski Joe Strummera i Micka Jonesa czy słynna połamana gitara basowa Paula Simonona. Kuratorami wystawy są Robert Gordon McHarg III z The Clash oraz Beatrice Behlen z Muzeum Londynu.

Założony w zachodnim Londynie w 1976 roku, The Clash jest najbardziej wpływowym zespołem, który wyrósł z brytyjskiego ruchu punkowego. Klasyczny skład zespołu to: Joe Strummer na wokalu i gitarze, Mick Jones na wokalu i gitarze, Nick Topper Headon na perkusji i Paul Simonon na basie. Zespół w latach 1979 – 1982 wydał pięć albumów: "The Clash" (1977), "Give 'Em Enough Rope" (1979), "London Calling" (podwójny album, 1979), "Sandinista" (potrójny album, 1980) i "Combat Rock" (1982). Grupa istniała przez raptem 10 lat, ale zdążyła odcisnąć swoje piętno na kartach historii muzyki rozrywkowej.

Więcej o:
Komentarze (1)
"London Calling" The Clash ma już 40 lat. Z tej okazji można obejrzeć odnowiony teledysk do tytułowego singla
Zaloguj się
  • sza man

    Oceniono 1 raz 1

    Było jeszcze Cut The Crap, ale to tzw. o jedna płyta The Clash za dużo. Bez Jonesa i Headona. Tak czy inaczej Szacun.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX