Jarosław Jakimowicz o autorze "Patointeligencji": Ja bym go posłał do wojska

"Patointeligencja" to utwór nawiązujący do pokolenia prosperity, opowiadający o nastolatkach, którzy pochodzą z dobrych domów i z tego powodu "mają się z czego stoczyć". Piosenka autorstwa rapera Maty jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Zdanie na temat utworu i jej autora ma także Jarosław Jakimowicz.
Zobacz wideo

Aktor w rozmowie z "Faktem" zdecydował się skomentować piosenkę "Patointeligencja". Jarosław Jakimowicz stwierdził, że wysłałby rapera do wojska:

Mam dwóch synów: 19-letniego i 15-letniego. Żaden z nich nie posługuje się takim językiem ani nie odnosi się do rodziców w ten sposób, co raper Mata. Rap mi się kojarzył zawsze z muzyką biedy, ulicą, muzyką dla tych, którzy są trochę odrzuceni i nie bardzo mają jakąś przyszłość. A tymczasem tu mamy bananowego chłopca, który wcale nie żyje na ulicy. Ta piosenka pokazuje ewidentnie braki w wychowaniu tego młodzieńca. To jest jego jakiś chory bunt. Jest z dobrego domu, a udaje gangsta. Ja bym go posłał do wojska.

Jarosław Jakimowicz o autorze utworu "Patointeligencja": Ja bym go posłał do wojska

Krytykowany przez aktora raper Mata jest prywatnie synem prawnika profesora Marcina Matczaka. Niedawno opublikowany teledysk nakręcony został na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. Występujący w nagraniu nastolatkowie mają też mundurki tej szkoły. Utwór "Patointeligencja" opowiada o życiu licealnej młodzieży pochodzącej z dobrych domów. Piosenka ma obecnie ponad 5 mln odtworzeń na YouTube.

 

O piosence wypowiedział się także dziennikarz Tomasz Terlikowski. "Na rapie się nie znam, ale tekst to dość smutny opis życia naszych dzieci. Tak naszych, bo te katolickie z dobrych domów wchodzą w tę samą rzeczywistość, co inne. I jeśli nie jak są pod kloszem, to później są wystawione na te same pokusy, te same zjawiska, ten sam świat, który - i to jest chyba najmocniejszy przekaz tego smutnego tekstu - nie daje nadziei, nie daje sensu, nie daje kierunku. (...) w moim - dość dobrym warszawskim liceum - wprawdzie nie wciągało się kresek, ale chlało się wódę, szukało rozmaitych okazji i szalało. I ciąże przedślubne też były, depresje, samobójstwa i świrowanie, a także złamane przez alkohol życiorysy " - napisał katolicki publicysta na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Więcej o:
Komentarze (170)
Jarosław Jakimowicz o autorze "Patointeligencji": Ja bym go posłał do wojska
Zaloguj się
 • emqrek

  Oceniono 121 razy 117

  Widac wystarczylo zrobic laske Macierewiczowi i juz wszystkich interesuje co powiedzial Jakimowicz

 • antykonformista

  Oceniono 94 razy 86

  Nie zrozumiał przekazu i plecie bez sensu.
  Też sobie znaleźliście autorytet....

  A gdyby tak szczerze pogadać z synami Jakimowicza, to też by wiele o współczesnych nastolatkach opowiedzieli.
  Lepiej żyć w słodkiej nieświadomości, prawda?

 • sprzedam_sie

  Oceniono 97 razy 75

  A ja bym ci skopal doopsko, pisi aktorzyno.

 • hans_gl

  Oceniono 75 razy 73

  "...Była noc z środy na czwartek. Jakimowicz balował w jednym z warszawskich klubów. Nagle zataczając się wyszedł z butelką wódki przed lokal i podszedł do jednego z zaparkowanych tam samochodów. W środku siedział Bogu ducha winny człowiek, mężczyzna o imieniu Marcin. – Jakimowicz otworzył sobie drzwi do mojego auta. Zionęło od niego alkoholem, nic do niego nie docierało – mówi Faktowi poszkodowany w tym zdarzeniu. – Oblał mnie wódką, szarpał, a potem uderzył dwa razy w głowę. Byłem przerażony – opowiada..."

 • baby1

  Oceniono 62 razy 60

  Czy pan Jakimowicz był w wojsku? Raczej nie, bo nie wypisywałby głupot. Ja byłem w wojsku i mogę jedno powiedzieć, że nie jest to miejsce, gdzie można się czegoś pozytywnego nauczyć.

 • morenowa38

  Oceniono 56 razy 54

  Bo akurat ten patocelebryta i lizus reżimowy służył w wojsku...

 • gaculu

  Oceniono 51 razy 47

  Terlik zyskuje coraz wiecej mojego szacunku. Nie wiem czy on lewicuje czy dojrzał w końcu do życia w społeczeństwie - w przeciwieństwie do jakimowicza (specjalnie z małej litery) buca nadętego, który z aktorstwem ma tyle wspólnego co księża z heteroseksualizmem. Lałbym jakima linijką, aż miło. Bananowy chłopiec.

 • luksusowy_yacht

  Oceniono 48 razy 46

  Kogo interesuje opinia kolegi Słowika?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX