"Wiedźmin". Jaskier na Open'erze? Tomek Bagiński: Zobaczymy, może uda się to zorganizować

Facebookowe wydarzenie "Jaskier at Open'er 2020" nieprzerwanie robi furorę wśród fanów "Wiedźmina", którzy gorąco liczą na to, że uda się doprowadzić do występu Joeya Bateya na największym festiwalu w Polsce. Teraz ogień nadziei rozpalił Tomek Bagiński, producent wykonawczy serialu, który wcale nie wyklucza takiej możliwości.
Zobacz wideo

W czwartek pisaliśmy o tym, że na Facebooku powstało wydarzenie "Jaskier at Open'er 2020". Tego rodzaju wydarzenia są tworzone co roku i wiążą się z najróżniejszymi postaciami popkultury - zaproszeń od fanów doczekali się m.in. Shrek i Osioł oraz Hannah Montana. Jeśli chodzi o Jaskra - barda, najlepszego przyjaciela wiedźmina Geralta i autora hitu "Toss a Coin to Your Witcher" - zainteresowanie jest ogromne. Dodatkowo, w przeciwieństwie do Shreka, występ Jaskra na Open'erze jest w granicach prawdopodobieństwa, a wspomniał o tym sam Tomek Bagiński.

Zobacz też: Open'er Festival 2020 - Kendrick Lamar kolejną gwiazdą polskiego festiwalu >>

"Wiedźmin". Jaskier faktycznie może być gwiazdą Open'era. Tomek Bagiński: Trzeba porozmawiać z Joeyem 

W rolę Jaskra wciela się Joey Batey, który oprócz aktorstwa zajmuje się muzyką - jest wokalistą grupy The Amazing Devil. O szansę na jego pojawienie się na Open'erze w rozmowie z youtube'owym kanałem Telewizja wPolsce został zapytany Tomek Bagiński, który odpowiedział:

Dlaczego nie? Zobaczymy, trzeba porozmawiać z Joeyem i może uda się to zorganizować. (...) Joey, pamiętajmy, jest muzykiem. Kiedy robiliśmy casting na Jaskrów, nie szukaliśmy po prostu aktorów. Szukaliśmy muzyków, piosenkarzy, ludzi świetnie śpiewających, a przy okazji też dobrych aktorów. Dlatego pojawienie się Jaskra na scenie przed fanami nie jest niczym całkowicie niewyobrażalnym, bo to przecież też częściowo jego zawód.

Teraz pozostaje więc trzymać kciuki za zgodę Bateya, dogranie terminów i otwarte serca agencji Alter Art, która miała już w zeszłym roku okazję współpracować z Netfliksem przy Open'erze. W lipcu 2019 roku na festiwalu pojawili się Caleb McLaughlin i Finn Wolfhard, którzy promowali wtedy trzeci sezon "Stranger Things". To jak, kto pierwszy będzie krzyczał "Toss a Coin to Your Witcher" pod sceną?

 
Więcej o: