Artur Rojek zaprezentował singiel "Sportowe życie". Album "Kundel" już wiosną

Artur Rojek powraca z przytupem. "Sportowe życie", pierwszy singiel i teledysk z nadchodzącego albumu artysty zatytułowanego "Kundel", dostępny jest już w sieci i w serwisach streamingowych. Utworowi towarzyszy wyjątkowy teledysk.

Prawie 6 lat po premierze solowego debiutu, dyrektor artystyczny OFF Festivalu, ogłasza zakończenie prac nad swoim drugim albumem, który ukaże się wiosną 2020 roku nakładem wytwórni Kayax. Jego ostatnia, znakomicie przyjęta płyta "Składam się z ciągłych powtórzeń", zawierająca przeboje takie jak "Beksa" czy "Syreny", uzyskała status podwójnie platynowej płyty (ponad 60 tys. sprzedanych egzemplarzy).

Zobacz też: "Ramię w ramię" Viki Gabor i Kayah - w jeden dzień klip miał milion wyświetleń, a zaraz będą dwa >>

"Kundel". Artur Rojek: Od początku chciałem nagrać bardziej popową płytę

Za brzmienie nowego albumu odpowiada producent i kompozytor Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 roku Fryderykiem za album Dawida Podsiadło "Małomiasteczkowy"), natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz (ex-Pustki, Bisz/Radex). Rojek powiedział o singlu "Sportowe życie":

Od początku pomysł na album był taki, że nagrywamy płytę bardziej popową i lirycznie mniej introwertyczną, niż poprzednia. W piosence „Sportowe życie" nie ma charakterystycznego podziału na zwrotkę i refren, ale dzięki temu jej popowość jest mniej standardowa. W pewnym sensie historia, o której tutaj śpiewam, spina tematy poruszane na całej płycie. Doceń to co masz, i przyznaj, że tak naprawdę jesteś prostszy, niż Ci się wydaje. To w niczym Ci nie ujmuje.

"Sportowe życie". Michał Marczak, reżyser teledysku: Spawałem z kierownikiem huty elementy wyrzutni rakietowej

 

Reżyserem i autorem scenariusza do teledysku jest Michał Marczak. Jego filmy "Fuck forest" czy "Wszystkie nieprzespane noce" odbiły się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie (m.in. wyróżnienia na festiwalach w Sundance i Toronto). To pierwszy polski reżyser, który stworzył teledysk dla jednego z najważniejszych zespołów – Radiohead. Filmowiec nie ukrywa, że nakręcenie "Sportowego życia" nie było łatwe:

Wyznaczyliśmy sobie bardzo ambitny cel. Po drodze mieliśmy wiele przeszkód, ale w końcu zebraliśmy ekipę pełną pasjonatów,  trochę takich jak bohaterzy klipu, którzy na każdym kroku udowadniali, że nie ma rzeczy niemożliwych. I ta energia jakoś magicznie przenosiła się na wszystkich, którzy brali w tym klipie udział. Pan Jerzy, kierownik Huty, ubrany w piękny garnitur, spawający ze mną elementy wyrzutni rakietowej, w nocy, po całym dniu pracy, to tylko jeden z przykładów, a mógłbym mnożyć ich dziesiątki.

Wraz z premierą nowego materiału Artur Rojek wyruszy w pierwszą po długiej przerwie trasę koncertową. Większość koncertów jest już wyprzedana. Bilety na pozostałe dostępne są pod tym linkiem.

Zobacz wideo
Więcej o: