Ozzy Osbourne nie ma pojęcia, jakim cudem jeszcze żyje. Tak śpiewa w duecie z Eltonem Johnem w piosence "Ordinary Man"

Ozzy Osbourne, członek Rock and Roll Hall of Fame i zdobywca nagrody Grammy, już 21 lutego wydaje swój nowy album "Ordinary Man". To jego pierwsza od prawie 10 lat solowa płyta, którą od teraz promuje trzeci, tytułowy singiel. Udzielił się na nim gość specjalny - dobry przyjaciel Osbourne'a, Elton John.
Zobacz wideo

Krążek "Ordinary Man" został już zapowiedziany dwoma singlami: "Under The Graveyard" i "Straight to Hell". Kilka dni temu Sharon Osbourne w programie "The Talk" zapowiedziała, że jej mąż czuje się świetnie i ma w zanadrzu mnóstwo atrakcji dla swoich fanów. Jedną z nich miała być piosenka z Eltonem Johnem. Ozzy Osbourne dotrzymał słowa danego przez żonę i opublikował ten wyjątkowy duet. 

Zobacz też: 26. Top Wszech Czasów Trójki. Upadło "żelazne podium", a internauci komentują: "Z topu zrobił się wtop" >>

"Ordinary Man". Ozzy Osbourne rozlicza się z przeszłości z pomocą od Eltona Johna

W utworze "Ordinary Man" Ozzy Osbourne jest liryczny, spokojny i niczym Martin Scorsese poprzez "Irlandczyka" rozlicza się z własną legendą. Jak sam powiedział, zaproszenie do współpracy przy tej piosence Eltona Johna przyszło mu naturalnie:

Podczas pisania tego albumu przypomniała mi się stara piosenka Eltona i powiedziałem do Sharon: "Zastanawiam się, czy mógłby na tym zaśpiewać...". Spytaliśmy go i się zgodził.
 

Tekst zawiera m.in. słowa "Nie wiem, jakim cudem jeszcze żyję, ale prawda jest taka, że nie chciałbym umrzeć jako zwykły facet". Osbourne skomentował je krótko, śmiejąc się:

Nie spodziewam się, żeby tak było.

Krążek "Ordinary Man" ukaże się nakładem Sony Music i będzie dostępny w kilku wersjach CD i LP. Został on nagrany w Los Angeles i był współtworzony przez Andrew Watta, Duffa McKagana (Guns N' Roses) i Chada Smitha (Red Hot Chili Peppers). Wokali na "Ordinary Man" oprócz Eltona Johna użyczyli Post Malone i Tom Morello (Rage Against The Machine). Ozzy Osbourne stwierdził, że powstawanie tej płyty było dla niego prawdziwą przygodą:

Tworzenie albumu dało mi wiele frajdy! Jest on zupełnie inny od moich poprzednich projektów. Mieliśmy szybkie tempo pracy, co mi się nie zdarzyło od pierwszego albumu z Black Sabbath. To był inny proces tworzenia, który mi się podobał.

"Ordinary Man" wchodzi do sprzedaży 21 lutego. Do każdego z fizycznych egzemplarzy będzie dołączony specjalny kod, który umożliwi wzięcie udziału w loterii, w której do wygrania będzie 300 nagród w stylu Ozziego. Szczegóły dotyczące loterii znajdują się na tej stronie.

Zobacz też: "Król Lew". Elton John krytykuje remake: Ogromne rozczarowanie. Magia i radość przepadły >>

Więcej o: