Eminem wydał płytę "Music to Be Murdered By". Sensacja, bo wcale jej nie zapowiadał

"Music to Be Murdered By" - taki tytuł nosi najnowszy album Eminema. Raper z Detroit zaskoczył wszystkich, bo nowego krążka wcale nie zapowiadał. Na płycie udzielają się m.in. nieżyjący już Juice Wrld, Q-Tip, Ed Sheeran czy Young M.A.

"To twój pogrzeb..." zakomunikował Eminem na Twitterze. Tak powiedział światu, że właśnie ukazał się jego 11 studyjny album.

Na "Music to Be Murdered By" znajdziemy 20 premierowych utworów, w których rapera wsparli m.in. Skylar Grey, Juice Wrld, Q-Tip, Ed Sheeran czy Young M.A. Producentem albumu jest, i tu zero zaskoczeń, Dr. Dre. Okładka, na której Eminem trzyma w jednej ręce siekierę, w drugiej pistolet, nawiązuje do albumu Alfreda Hitchcocka pod tym samym tytułem. Genialny reżyser też trzyma siekierę i przykłada sobie do głowy broń.

Ukazał się też klip do kawałka "Darkness", który pokazuje strzelaninę na koncercie - wykorzystano nagrania z masowej strzelaniny w Las Vegas. Na końcu klipu artysta zachęca, by brać udział w wyborach. “Niech twój głos będzie słyszalny. Pomóż zmienić prawo do posiadania broni w Ameryce".

 

Nie obyło się bez kontrowersji. W utworze "Unaccommodating" - nawiązaniu do konfliktu z innym raperem, Machine Gun Kellym - Eminem rymuje o koncercie Ariany Grande w Manchesterze w 2017 roku, podczas którego doszło do wybuchu bomby.

Zobacz wideo

Eminem przyzwyczaił nas do niespodzianek. Jego ostatni studyjny krążek, "Kamikaze" z 2018 roku, także ukazał się niespodziewanie. "Music to Be Murdered By" można odsłuchać m.in. na Spotify oraz youtube'owym kanale artysty.