Koncert charytatywny na rzecz Mai Kapłon. Zagrają m.in. Michał Szpak i Roksana Węgiel

W najbliższy piątek w Stodole odbędzie się koncert, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Mai Kapłon, finalistki "The Voice of Poland". Niezbędna operacja kręgosłupa wymaga astronomicznej kwoty. Pomóc w tym chcą m.in. Michał Szpak i Roksana Węgiel, którzy wystąpią na piątkowym koncercie.

Finalistkę ósmej edycji "The Voice of Poland" Maję Kapłon czeka niezwykle kosztowna, skomplikowana operacja kręgosłupa w USA, na którą potrzebna jest astronomiczna kwota 5,5 miliona złotych. 24-latka cierpi na zaawansowaną skoliozę idiopatyczną. W ubiegłym roku jej stan znacznie się pogorszył, ponieważ pękła metalowa stabilizacja, która miała podtrzymywać jej kręgosłup do końca życia. Kwota operacji, której przeprowadzenie możliwe jest w Stanach Zjednoczonych, jest nieosiągalna dla młodej artystki. Dlatego uruchomiono na jej rzecz internetową zbiórkę, którą wsparło kilkadziesiąt tysięcy osób. Z pomocą Mai przyszli też muzycy, którzy zagrają i zaśpiewają na wspólnym koncercie.

Koncert charytatywny dla Mai Kapłon. Wystąpią m.in. Szpak i Węgiel

Na scenie warszawskiej Stodoły w piątek 24 stycznia wystąpi ponad dwudziestu artystów, gwiazd polskiej sceny muzycznej, w tym trenerzy i uczestnicy "The Voice of Poland" oraz "The Voice Kids". Koncert poprowadzą Adam Zdrójkowski i Damian Kordas, a specjalnie dla Mai tego wieczoru zagrają: Michał Szpak, Maria Sadowska, Aleksander Milwiw-Baron, Tomson, Roksana Węgiel, Marta Gałuszewska, Marcin Sójka, Zuza Jabłońska, Michał Szczygieł, Alicja Szemplińska, Anika Dąbrowska, Tadeusz Seibert, Sonia Michalczuk, Natalia Zastępa, Kuba Dąbrowski, 4dreamers, Adam Kubera, Izabela Szafrańska, CUKIER, Natalia Kapturowska.

Wszyscy artyści, organizatorzy, ekipa techniczna i klub Stodoła zrezygnowali z honorarium. Pieniądze zostaną przeznaczone na operację, ratującą życie Mai Kapłon. 

Bilety do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl.

Więcej o: