Bass Astral x Igo ruszają w kolejną trasę. Nowy album już w kwietniu

Po bardzo udanym "It's Dark Tour" duet Bass Astral x Igo nie spoczywa na laurach. 31 marca rozpocznie się trasa "Bass Astral x Igo Ensemble", podczas której utalentowanym muzykom będzie towarzyszyć sześcioosobowy zespół.
Zobacz wideo

Już w trakcie koncertów na trasie "It's Dark Tour" fani Igora Walaszka i Kuby Tracza mieli okazję usłyszeć przedsmak premierowych utworów. Teraz wiemy, że trzeci studyjny krążek Bass Astral x Igo pod tytułem "Satellite" ukaże się niebawem, bo w kwietniu tego roku. Z tej okazji panowie zabiorą swoich miłośników w nową podróż, która z pewnością będzie co najmniej kosmiczna.

Zobacz też: Wiemy, które płyty Polacy kupowali najczęściej w 2019 roku. Król wciąż jest tylko jeden >>

Bass Astral x Igo znowu w drodze. Okrążą Polskę niczym satelita

Podczas tournée pod hasłem "Bass Astral x Igo Ensemble" Igora Walaszka i Kubę Tracza na scenie wesprze sześcioosobowy zespół. Wybrzmią zarówno świeże kawałki, jak i znane utwory duetu w całkowicie nowych aranżacjach. Bass Astral i Igo już wcześniej mieli okazję udowodnić, że grają świetnie nie tylko we dwójkę - w 2018 roku wystąpi na kilku koncertach w ramach projektu "Bass Astral x Igo Orchestra", gdzie towarzyszyła im 11-osobowa orkiestra złożona z kwartetu smyczkowego, sekcji dętej i sekcji rytmicznej. Trzon tej ostatniej stanowili muzycy znani z Clock Machine i 9Kidneys.

Bass Astral x Igo mają na koncie dwa długogrające albumy - "Discobolus" i "Orell". Latem 2018 roku panowie zagrali na największych polskich festiwalach (Open’er, Audioriver, Krakow Live Festival, OFF Festival, Męskie Granie). Wiosną 2019 roku, po półrocznej przerwie, zespół wyprzedał kolejną trasę w największych polskich miastach, a Igor został (obok Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego i Tomasza Organka) twarzą Męskiego Grania 2019.

Kiedy i gdzie zobaczymy Bass Astral x Igo Ensemble?

Bass Astral x Igo wystąpią:

31.04 – Kraków – Studio

1.04 – Kraków – Studio

4.04 – Wrocław – Hala Stulecia

8.04 – Poznań – MTP

14.04  – Warszawa – Hala Expo XXI

16.04 – Łódź – Wytwórnia

18.04 – Katowice – MCK

21.04 – Bydgoszcz – Artego Arena

23.04 – Gdańsk – Ergo Arena

26.04 – Lublin – Targi

30 stycznia rusza sprzedaż biletów za pośrednictwem Empik Premium, a od 31 stycznia będzie można kupić wejściówki poprzez aplikację Going., a także w sklepach Empik i na empik.com.

Więcej o: