Robert Biedroń jest fanem k-popu. Przyznał, że "stanuje" zespół BTS

Koreański boysband BTS od pewnego czasu bierze cały świat szturmem. Grupa podbija listy przebojów nie tylko w Azji, ale i w Europie czy Stanach Zjednoczonych, a ostatnio pojawiła się np. na rozdaniu nagród Grammy. BTS ma ogromną grupę oddanych fanów - jak się okazało, należy do nich także Robert Biedroń.
Zobacz wideo

Robert Biedroń jest kandydatem Lewicy w wyborach prezydenckich. To żadna tajemnica, że spośród wszystkich przedstawionych do tej pory kandydatów to właśnie on zdaje się być najbardziej atrakcyjną postacią, jeśli chodzi o najmłodszą grupę wyborców. Europoseł stara się zatem podtrzymać tego rodzaju wizerunek i goni za trendami. Kilka dni temu wyjawił, że słucha bardzo popularnego (i bardzo młodzieżowego) gatunku muzycznego, jakim jest k-pop.

Zobacz też: Pięć filarów kampanii Biedronia. Najważniejsze to odzyskać wiarygodność i nabrać "formatu prezydenckiego" >>

Robert Biedroń trafia do młodych. "Sam zawsze staram się odpowiadać na wszystkie wiadomości"

Na facebookowej stronie Bangtan Boys Poland, polskiego fanklubu wspomnianej wcześniej grupy BTS, pojawił się zrzut ekranu z krótkiej wymiany jednej z fanek zespołu z oficjalnym profilem Roberta Biedronia. Zapytany, kto jest jego ulubionym członkiem BTS, polityk odpowiedział, że "stanuje ot7". 

Z wyjaśnieniami do sytuacji pospieszył portal Konkret24, który pisze, że czasownik "stanować" oznacza "bardzo lub nawet obsesyjnie za czymś przepadać". Z kolei skrót "ot7" odwołuje się do wszystkich siedmiu wokalistów tworzących grupę Bangtan Boys. Niektórzy powątpiewali w autentyczność rozmowy Biedronia z fanką - sprawdził to Konkret24. Na prośbę o oficjalne potwierdzenie prawdziwości zrzutu ekranu serwis otrzymał od konta Roberta Biedronia pozytywną odpowiedź. Pojawił się również pomysł, że być może zamiast samego Biedronia na pytania i wiadomości odpisują administratorzy, jednak do Konkret24 trafiłą informacja zwrotna o treści:

Sam zawsze staram się odpowiadać na wszystkie wiadomości. Pozdrawiam, Robert Biedroń.
Więcej o: