Oscary 2020. 18-letnia Billie Eilish zaśpiewa podczas gali wręczenia nagród

Oscary to nie tylko filmy - podczas wielkiej gali zawsze jest miejsce na muzykę, co nie zmieni się także w tym roku. Obok nominowanych w kategorii najlepsza piosenka oryginalna wystąpi również Billie Eilish, wielka zwyciężczyni podczas ostatniego wręczenia nagród Grammy.
Zobacz wideo

Nadchodzącym występem Billie Eilish pochwaliła się za pośrednictwem Instagrama:

 

Niektórzy spekulują, że właśnie na oscarowej gali premierowo usłyszymy piosenkę do produkcji "No Time to Die" z serii o Jamesie Bondzie, którą współtworzyła i wykonała Eilish jako najmłodsza artystka w historii. Z kolei portal Variety początkowo podawał, że wokalistka będzie akompaniować segmentowi "In Memoriam" dedykowanemu osobom świata filmu, które odeszły w minionym roku, ale informacja szybko została usunięta ze strony.

Zobacz też: Billie Eilish już nagrała piosenkę do nowego Bonda. "Ciągle jestem w szoku"

Oscary 2020. Billie Eilish, triumfatorka Grammy, rusza na podbój Oscarów. Zaśpiewa m.in. obok Eltona Johna

Przypomnijmy, że Eilish podczas 62. wręczenia nagród Grammy (nazywanych "muzycznymi Oscarami") zabrała ze sobą cały szpaler złotych gramofonów. Wokalistka i jej brat Finneas O'Connell, notabene - producent roku, podzielili się czterema najważniejszymi wyróżnieniami. Ich utwór "Bad Guy" okazał się i piosenką, i nagraniem roku, płyta "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" dostała tytuł albumu roku, a samą Billie Eilish okrzyknięto najlepszą nową artystką. Przy odbiorze nagrody dla "When We All Fall Asleep (...)" Finneas O’Connell powiedział:

Nie zrobiliśmy tej płyty, żeby wygrać Grammy. Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek wygramy cokolwiek. Napisaliśmy płytę o depresji, o myślach samobójczych, o zmianach klimatycznych i o byciu złym gościem - cokolwiek to znaczy.

Poniżej możecie obejrzeć fragment występu Billie Eilish i Finneasa na gali Grammy. Rodzinny duet wykonał balladę "When the Party's Over". 

 

Oprócz Eilish swoimi występami rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej wzbogacą m.in. Elton John z piosenką "(I'm Gonna) Love Me Again" z filmu "Rocketman" i nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej Cynthia Erivo z utworem "Stand Up" z filmu "Harriet", w którym zagrała główną rolę. Pojawią się też Idina Menzel i Aurora, które wykonają motyw przewodni z "Krainy lodu 2", czyli "Into the Unknown", a Chrissy Metz, gwiazda produkcji "Breakthrough", zaśpiewa "I'm Standing With You" autorstwa Diane Warren. Na scenie zobaczymy również Randy'ego Newmana, kompozytora muzyki do "Historii małżeńskiej" i "Toy Story 4", który zaprezentuje piosenkę "I Can't Let You Throw Yourself Away" z animowanego hitu Disneya. O tym, czym zaskoczy nas Billie Eilish na gali wręczenia Oscarów, przekonamy się w nocy z 9 na 10 lutego. 

Zobacz też: Oscary 2020. Wiemy, kto będzie wręczać statuetki podczas gali. Wśród prezenterów m.in. Timothée Chalamet i Gal Gadot >>

Więcej o: