Perfect po zakończonej trasie jubileuszowej nie powróci na scenę. Wiosną ostatnia piosenka z Grzegorzem Markowskim

Jesienią Grzegorz Markowski poinformował, że opuszcza szeregi grupy Perfect. Jednocześnie podkreślił, że zostawia kolegom z zespołu wolną rękę co do dalszych poczynań i że może się pojawić nowy wokalista. Jak powiedziała Gazeta.pl Agnieszka Jaworska, menedżerka Perfectu, na ten moment zespół nie planuje występować dalej po odejściu Markowskiego.
Zobacz wideo

14 lutego na warszawskim Torwarze rozpocznie się jubileuszowa trasa Perfectu "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść", która będzie jednocześnie ostatnim tournee grupy w składzie znanym szerokiej publiczności od ponad 20 lat. W październiku Grzegorz Markowski potwierdził, że zostawia Perfect. Mówił wtedy w rozmowie z magazynem "Pani":

Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę. Perfect zostaje, muzyka zespołu to kawał historii polskiego rocka, koledzy mają pomysły na siebie, nazwę, mogą zrobić z dorobkiem, co chcą. (...) Zostawiam im nazwę, zostawiam wszystko. Oni mają już jakieś projekty, pomysły. Ja po prostu przestaję funkcjonować w takim tempie. Tak, może się pojawić nowy wokalista albo kilku.

Agnieszka Jaworska, menedżerka zespołu, powiedziała Gazeta.pl, że pomimo zapowiedzi Markowskiego członkowie zespołu Perfect obecnie nie planują kolejnych koncertów już po zakończeniu pożegnalnego tournee. Jaworska podkreśliła:

Jeśli koledzy za jakiś czas podejmą decyzję (o której nie wiem) o dalszej działalności, to już nie będzie TEN Perfect. Koledzy mają indywidualne plany na przyszłość.

Zobacz też: Olejnik apeluje do Markowskiego i Hołdysa o wspólny koncert: Pokażcie, że w podzielonej Polsce można być i żyć ponad podziałami! >>

"Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść". Ostatnia wspólna piosenka Perfectu jeszcze wiosną

Menedżerka grupy ujawniła również, że Grzegorz Markowski ma zamiar "cieszyć się odpoczynkiem, większą ilością czasu wolnego i życiem, od czasu do czasu pokazując się na scenie przy specjalnych okazjach". Z pewnością potowarzyszy też córce Patrycji Markowskiej podczas występów promujących ich album "Droga".

Tymczasem Perfect w obecnym kształcie po czerwcowym finale trasy z okazji 40-lecia stanie się przeszłością. Jak zapowiedziała Agnieszka Jaworska, grupa pożegna się z fanami "ostatnią specjalnie skomponowaną piosenką w składzie znanym od ponad 20 lat" - mowa tutaj o Markowskim (wokal), Piotrze Szkudelskim (perkusja), Jacku Krzaklewskim (gitara), Dariuszu Kozakiewiczu (gitara) i Piotrze Urbanku (gitara basowa). Pożegnalny singiel usłyszymy najprawdopodobniej już w marcu.

Perfect rozpoczął działalność dużo wcześniej, bo w 1977 roku. Trzy lata później do składu, któremu do późnych lat 80. przewodził Zbigniew Hołdys, dołączył Grzegorz Markowski. 

Zobacz też: Muniek Staszczyk śpiewa "Ta Piosenka Nie Jest dla Ciebie". Napisał ją jako pierwszą po zawieszeniu T.Love >>

Więcej o: