Gwiazdor disco polo broni ustawy o sądach. Sławomir Świerzyński doradza władzy następny krok

Lider zespołu Bayer Full coraz częściej komentuje - głównie w TVP - wydarzenia, które dzieją się w Polsce i na świecie oraz coraz mniej ukrywa swoje sympatie polityczne. Wokalista ostatnio odniósł się także do ustawy o sądach. Sławomir Świerzyński skrytykował też opozycję.
Zobacz wideo

 "Opozycja lansuje tezę, że społeczeństwo polskie nie rozumie, o co biega w ustawie o sądach. Totalna opozycjo: My, Naród, wiemy, teraz czekamy na ustawę dekomunizacyjną szkolnictwa wyższego" - napisał na Twitterze Sławomir Świerzyński.

Lider Bayer Full broni "ustawy kagańcowej": My, Naród, wiemy

Gwiazda disco polo sugeruje, że Polacy wiedzą dokładnie jaki jest cel wprowadzenia tzw. "ustawy kagańcowej", która została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę w tym tygodniu. Ustawa rozszerza zakres odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, którzy mogą być karani np. grzywnami za swoją pracę. Sankcje dyscyplinarne wprowadzone po nowelizacji ustawy dotyczą np. "działalności politycznej" czy "działań lub zaniechań mogących uniemożliwić lub utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości".

Jak podaje portal natemat.pl jest to kolejna wypowiedź lidera Bayer Full, który wspiera rządy Prawa i Sprawiedliwości. Wokalista często występuje w programach politycznych TVP Info, a w ubiegłym roku był jedną z gwiazd pikników politycznych PiS. Do niedawna wokalista należał do Polskiego Stronnictwa Ludowego; z członkostwa zrezygnował zarzucając ugrupowaniu start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w jednym bloku opozycyjnym z "aborcjonistami i komunistami".

Bayer Full jest najstarszym i jednym z najbardziej popularnych zespołów polskiego nurtu disco polo. Grupa została założona w listopadzie 1984 roku. Ma na swoim koncie siedem płyt, które zostały sprzedane w nakładzie 16 milionów egzemplarzy.

Więcej o: