"Jolka, Jolka pamiętasz" poleciało z balkonu lubelskiego ratusza. Tak miasto ogłosiło żałobę po Romualdzie Lipce

W Lublinie, na znak żałoby po śmierci kompozytora Romualda Lipki, prezydent miasta Krzysztof Żuk opuścił do połowy masztu miejską flagę na ratuszu. Chwilę później z ratuszowego balkonu rozległy się dźwięki jednego z największych przebojów kompozytora, "Jolka, Jolka pamiętasz".

Romuald Lipko urodził się w 1950 roku w Lublinie. Władze jego rodzinnego miasta postanowiły uczcić jego pamięć i wprowadzić żałobę po śmierci kompozytora. O godzinie 12.00 w piątek 7 lutego odbyła się ceremonia, w trakcie której opuszczono do połowy masztu miejską flagę.

Przypominamy: Krawczyk i inne gwiazdy żegnają Romualda Lipkę. "Budka Suflera opustoszała"

Lublin w żałobie. "Jolka, Jolka pamiętasz" poleciało z balkonu Ratusza

Przed lubelskim ratuszem ustawiono także pamiątkowe zdjęcie zmarłego artysty. W czasie uroczystości trębacz odegrał melodię "Cisza", a następnie jeden z najsłynniejszych utworów skomponowanych przez Romualda Lipkę - "Jolka, Jolka pamiętasz".

Czytaj też: Były wokalista Budki Suflera wspomina Lipkę. "Planowaliśmy, że nagramy płytę. Romek już niestety nie zdążył"

Mieszkańcy miasta zebrali się pod urzędem, żeby też uczcić pamięć zmarłego. 

Lipko był jednym z najwybitniejszych polskich muzyków rockowych, współautorem największych przebojów Budki Suflera takich, jak wspomniana już "Jolka, Jolka pamiętasz", a także "Za ostatni grosz", "Takie tango", "Bal Wszystkich Świętych" i "Jest taki samotny dom". Komponował również dla innych wokalistów, m.in. dla Anny Jantar. To on odpowiada m.in. za muzykę do utworu "Nic nie może wiecznie trwać". Zmarł w nocy z 6 na 7 lutego. Lipko chorował na nowotwór dróg żółciowych. W kwietniu skończyłby 70 lat.

Zobacz wideo
Więcej o: