Oscary 2020. Billie Eilish zaśpiewała klasyczny utwór zespołu The Beatles. Wzruszający występ

Jedną z muzycznych gwiazd gali rozdania Oscarów była Billie Eilish. Wokalistka uświetniła śpiewem sekcję "In Memoriam" poświęconą postaciom świata filmu, które odeszły w minionym roku. Z towarzyszeniem Finneasa, swojego brata i stałego współpracownika, Eilish wykonała piosenkę "Yesterday" zespołu The Beatles.
Zobacz wideo

Początkowo plotkowano, że Eilish zaprezentuje podczas ceremonii wręczenia Oscarów motyw przewodni do najnowszego filmu z serii o Jamesie Bondzie, czyli "No Time to Die". Potwierdziły się jednak wczesne przecieki mówiące o tym, że triumfatorka ostatniego rozdania Grammy zilustruje muzycznie segment "In Memoriam". Na tę okoliczność Eilish przygotowała stonowane, bardzo poruszające wykonanie szlagieru The Beatles - "Yesterday".

 

Zobacz też: Oscary 2020. Joaquin Phoenix w emocjonalnej przemowie o krowach, człowieczeństwie i zmarłym bracie >>

Billie Eilish - nowa królowa mainstreamowej sceny

Przypomnijmy, że 26 stycznia Billie Eilish - niczym "Parasite" na Oscarach - rozłożyła na łopatki konkurencję przy okazji rozdania nagród Grammy. Tam zaśpiewała balladę “When The Party’s Over” z towarzyszeniem wspomnianego już brata, Finneasa O’Connella. Ten utalentowany chłopak ściśle współpracuje z młodszą siostrą przy wszystkich przebojach, za co odebrał zasłużoną nagrodę dla producenta roku. Na tym nie koniec - ich utwór “Bad Guy” okazał się i piosenką, i nagraniem roku, płyta “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” dostała tytuł albumu roku, a samą Billie Eilish okrzyknięto najlepszą nową artystką. Przy odbiorze nagrody dla “When We All Fall Asleep (...)” Finneas O’Connell powiedział:

Nie zrobiliśmy tej płyty, żeby wygrać Grammy. Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek wygramy cokolwiek. Napisaliśmy płytę o depresji, o myślach samobójczych, o zmianach klimatycznych i o byciu złym gościem - cokolwiek to znaczy. Stoimy tutaj w poczuciu wdzięczności i w osłupieniu.

Zobacz też: Oscary 2020. Najlepsza piosenka. Nagroda dla "(I'm Gonna) Love Me Again" z "Rocketman"! >>