Kultowa piosenka z "Wiedźmina" doczekała się oficjalnego teledysku. "Do diabła, czas najwyższy"

Piosenka "Toss A Coin To Your Witcher" z serialu "Wiedźmin" szybko stała się międzynarodowym przebojem. Jest tak chwytliwa i tak łatwo wpada w ucho, że szybko zaczęły pojawiać się jej liczne przeróbki. Trudno uwierzyć, że aż do tej pory nie miała oficjalnego teledysku. W końcu ten błąd został naprawiony.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" Netfliksa szybko podbił serca widzów na całym świecie. Nie ukrywajmy, stało się tak nie tylko za sprawą grającego główną rolę Henry'ego Cavilla, lecz także dzięki ścieżce dźwiękowej. Szczególnie dzięki śpiewanej przez poetę Jaskra balladzie "Toss A Coin To Your Witcher". Angielską wersję zaśpiewał wcielający się w postać barda aktor Joey Batey, który jest także wokalistą zespołu The Amazing Devil.

Czytaj też: Rosyjska wersja piosenki z "Wiedźmina" to hit. "Gdybym miał 2 minuty życia, spędziłbym je słuchając tego arcydzieła"

W końcu pojawił się teledysk do piosneki z "Wiedźmina"

Po grudniowej premierze "Wiedźmina" fani wręcz pisali do Netfliksa w sprawie nagrania i udostępnienia utworu "Toss A Coin To Your Witcher". Ich prośby zostały spełnione miesiąc później - pod koniec stycznia utwór udostępniono na różnych platformach streamingowych. Do sprzedaży trafił także cały soundtrack z serialu. Lecz dopiero w połowie lutego pojawił się pierwszy teledysk do flagowego przeboju. Umieściła go na Youtubie wytwórnia muzyczna Sony.

 

Twórcy zdecydowali się, że przygotują stylizowaną na stary pergamin animację, w której wyświetlają się słowa piosenki. W ten sposób można śpiewać razem z Jaskrem. Pod filmem pojawiły się entuzjastyczne reakcje. Ktoś pochwalił koncepcję artystyczną - Bardzo ładny jest ten pomysł z symbolami po bokach". Wiele osób jednak ubolewa, że trzeba było tyle czekać.

Fani piszą - "Do diabła, to już najwyższy czas", "To powinno zostać wydane razem z serialem. Firmy Sony i Netflix straciły dużo ekspozycji czekając tak długo na oficjalne wydanie tej piosenki. Zapętliłbym to na długie dni na Spotify, gdyby było wtedy dostępne", a także "Nareszcie to wrzucili" i "Świetnie".

Ludzie podkreślają - "Żyję dla tej piosneki" oraz "Jakier jest miłością, Jaskier jest życiem". Inni dopytują, kiedy ukaże się teledysk do utworu "Her sweet kiss". Nie zabrakło także żartów z tego, jak Henry Cavill zagrał Gerlata - wszyscy zwracali uwagę na to, że często mruczy pod nosem. Pojawiły się więc też liczne komentarze o treści "Hmm.." czy "Geralt: .... Hmm". A wam jak się podoba taka koncepcja teledysku?