Rebecca Black od "Friday" po 9 latach bardzo się zmieniła. Teraz pisze: "Wstydziłam się"

Piosenka "Friday" 13-letniej Rebekki Black była światowym przebojem - mało kto o niej nie słyszał. Utwór miał miliony odtworzeń, a chwytliwe, choć niezbyt wyszukane słowa nucili chyba wszyscy. Fenomen, choć Black wyznała, że przez lata była wręcz prześladowana z powodu hitu.
Zobacz wideo

"Friday" zadebiutowało na Youtubie 10 lutego 2011 roku i w kilka miesięcy zostało odtworzone 166 milionów razy. Z powodu sporu o prawa do piosenki pomiędzy Rebeccą Black a wytwórnią ARK Music Factory, piosenkarka umieściła klip w sieci ponownie - już na swoim kanale - we wrześniu tego samego roku. Od tej pory hit został odsłuchany 140 milionów razy - do tego ma 3,6 miliona negatywnych ocen w stosunku do 1,1 miliona pozytywnych. "Friday" było głośne, ale było też skrajnie krytykowane.

Rebecca Black wyznaje przez co przeszła po premierze "Friday"

Piosenka "Friday" ma prostą melodię i dość błahy tekst. To opowieść o dniu nastolatki - mowa o porannej pobudce, płatkach śniadaniowych i wyjściu do szkoły. Refren jest chwytliwy - "To piątek, piątek, muszę się wziąć za piątek, wszyscy czekają na weekend". "Imprezujemy, imprezujemy (yeah), zabawa, zabawa, zabawa, czekam na weekend" - śpiewa Black.

Wokalistka miała 13 lat, kiedy teledysk pojawił się w sieci. Krytyka była tak silna, że dziewczynka dostawała nawet listy z groźbami śmierci.

 

Równo dziewięć lat po premierze "Friday", Rebecca Black opisuje na Twitterze, czego doświadczyła w ramach negatywnych skutków sławy. Miała depresję, w szkole ludzie obrzucali ją jedzeniem, a żadna wytwórnia nie chciała z nią nawiązać współpracy:

 Dziewięć lat temu piosenka pt. "Friday" trafiła do sieci. Najbardziej chciałabym cofnąć się w czasie i porozmawiać z 13-letnią sobą, która strasznie się siebie wstydziła i bała się świata. Z 15-letnią sobą, która czuła, jakby nie miała nikogo, z kim mogłaby porozmawiać o swojej depresji. Z 17-letnią sobą, która szła do szkoły tylko po to, by zostać razem z przyjaciółmi obrzuconą jedzeniem. Do 19-letniej siebie, która usłyszała od niemal każdego producenta i tekściarza, że nie będą ze mną pracować. Do diabła, z samą sobą kilka dni temu, kiedy czułam obrzydzenie patrząc w lustro. Próbuję sobie codziennie przypominać, że każdy dzień przynosi nowe możliwości i szansę, by zmienić swoją rzeczywistość i podnieść się na duchu. Nie definiuje cię żaden wybór ani rzecz. Czas leczy i nic nie jest wieczne. To proces, więc nigdy nie jest za późno, żeby zacząć. Więc o to jestem. Może to dziwna rzecz do postowania, ale szczerze - czuję, że bardzo warto.

Przez lata piosenkarka próbowała zdystansować się od tego utworu, sama też z siebie żartowała. W 2017 roku wypuściła epkę z trzema utworami, wzięła także udział w muzycznym reality show "The Four", w którym doszła do pierwszej rundy w 2018 roku.

Rebecca Black ciągle nagrywa piosenki i umieszcza do nich teledyski - żadna z nich nie ma aż tylu wyświetleń, ale liczniki pokazują po 1,5 mln, co stanowi całkiem niezły wynik. Widać, że zdecydowanie zmieniła kierunek twórczości. Jej ostatni utwór to "Sweetheart" , w którym główna bohaterka próbuje zabić niewiernego kochanka:

 

Jej kanał na Youtubie ma 1,46 mln subskrybentów.

Więcej o: