Sławomir Świeżyński z Bayer Full nagra piosenkę dla prezydenta Dudy

Lider zespołu Bayer Full w jednym z niedawnych wystąpień telewizyjnych wychwalał prezydenta Dudę, a teraz idzie o krok dalej. Zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu wchodzi do studia, żeby nagrać utwór dla Andrzeja Dudy i jego żony.
Zobacz wideo Disco Relax i jego gwiazdy. Wspominamy program i przeboje sprzed lat

- Studio mam umówione na 27 lutego - powiedział Świeżyński w rozmowie z "Faktem" i dodał:

Potrafię pisać piosenki lekkie, a to jest najważniejsze, one nie są napuszone, pompatyczne.

Sławomir Świeżyński chce nagrać hit dla Andrzeja Dudy. "On ma pyłek kwiatowy na ustach"

Sławomir Świerzyński kilka dni temu na antenie TVP Info oceniał kandydatów na prezydenta. Lider zespołu Bayer Full i były członek PSL (odszedł z szeregów partii w zeszłym roku) krytykował Małgorzatę Kidawę-Błońską, a wychwalał obecnego prezydenta Trzeba przyznać, że używał przy tym dość kwiecistego słownictwa:

Jemu miód z ust kapie po prostu, on ma pyłek kwiatowy na ustach, kiedy zaczyna coś mówi.

Z kolei o Agacie Dudzie mówił, że jest "przecudowną małżonką" prezydenta.

Świeżyński założył zespół Bayer Full w 1984 roku. Nagrał takie hity disco polo jak "Majteczki w kropeczki", "Moja muzyka" czy "Blondyneczka". Od pewnego czasu coraz częściej wypowiada się publicznie w kwestiach politycznych i społecznych. Gwiazdor disco polo w styczniu opublikował kontrowersyjny wpis na temat pożarów w Australii. Stwierdził, że nie trzeba ich gasić, bo "przyroda poradzi sobie sama", za co został przez wiele osób skrytykowany. 

Przez wiele lat Świeżyński był w PSL. W 1995 roku wspierał kampanię prezydencką Waldemara Pawlaka, sam starał się dostać do parlamentu, ale nie udało mu się. Odszedł z partii w zeszłym roku po tym, jak Stronnictwo dołączyło do Koalicji Europejskiej. "Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców" - pisał wówczas.

- Od dawna mentalnie odszedł do PiS. Grał nawet dla nich koncert podczas konwencji wyborczej - komentował wtedy ruch Świeżyńskiego w rozmowie z "Super Expressem" Jakub Stefaniak z PSL.

Więcej o: