Ministranci sparodiowali Zenona Martyniuka i "Przekorny los": "Mam nadzieję, że też o Was TVP zrobi film"

Ministrancka Wytwórnia Muzyczna z Katowic wzięła na tapetę utwór "Przekorny los" z repertuaru Zenona Martyniuka i jego zespołu Akcent. Zapowiadają, że ich wersja "opowiada o tym, że ministrancki los bywa czasem przekorny". Klip zachwycił widzów, jeden z nich wyraził nawet nadzieję, że panowie, podobnie jak Zenon Martyniuk, doczekają się od TVP swojego filmu.
Zobacz wideo

Ministrancka Wytwórnia Muzyczna to grupa, która szerszej publiczności dała się poznać dzięki przeróbce piosenki "Ona by tak chciała" Ronniego Ferrariego. W ich wersji utwór traktuje o posłudze do mszy i nazywa się "Ona by tak chciała służyć ze mną". Klip ukazał się w grudniu 2019 roku i był przebojem, obejrzano go do tej pory 4 400 122 razy. Teraz dowcipni i muzyczni ministranci postanowili poigrać z twórczością Zenona Martyniuka, o którym TVP wyprodukowało film biograficzny "Zenek".

Ministranci parodiują Martyniuka

"Ministrancki los", to jak zapewnia Ministrancka Wytwórnia Muzyczna, piosenka o tym, że nieraz złośliwy budzik sprawi, że zaśpimy na poranną służbę i Farorz wyjdzie sam do Ołtarza... Jednak ostatecznie jest to najlepszy czas w naszym życiu i daje tyle radości, że aż chce się nią podzielić w rytmach muzyki Zenka Martyniuka!". Co więcej, utwór powstał już kilka lat temu, jednak dopiero powstał do niego teledysk:

 

Komentarze pod nagraniem są skrajnie entuzjastyczne. Czytamy "Totalny sztos, lepsze niż oryginał", "Śpiewacie Lepiej niż Zenek. Super macie głosy, a teledysk jest równie dobry!", "Genialny tekst. Aż się łezka w oku kręci ", "Umarłem. Chłopaki, jesteście genialni!". Mama ministranta potwierdza, że utwór jest bardzo życiowy -"Jestem mamą ministranta z Szczecinka. Jesteście super. Teksty naprawdę pasują wiele do mojego synusia, też czasem mu się nie chcę i czasem zaśpi. To szczera prawda. Szacuneczek".

Jeden z komentarzy nawiązał też do filmu "Zenek" -"Mam nadzieję że też o Was TVP zrobi film", autor nawet uściślił -"Taki pełnometrażowy jak o Zenku". Podoba się wam ten pomysł?

Więcej o: