K-Pop podbija świat. Użytkownicy Spotify spędzili już ponad 134 miliardy minut słuchając utworów z Korei

K-pop to ostatnio popularny temat i to nie tylko ze względu na wpadkę prezenterów telewizji śniadaniowej. Na całym świecie, także w Polsce, rośnie popularność koreańskiego popu. Serwis Spotify opublikował dane dotyczące tego gatunku muzycznego.
Zobacz wideo

Od 2014 roku "K-Pop Daebak", pierwsza playlista poświęcona temu gatunkowi, zyskała ponad 2,4 miliona obserwujących, a liczba odsłuchań koreańskiego popu na platformie wzrosła o ponad 1800% - informuje Spotify. 

Internauci nie zostawiają suchej nitki na wpadce "DD TVN". "Oni po prostu hejtowali" >>

K-pop w Polsce: królują BTS i BLACKPINK

W 2015 roku Spotify uruchomiło osobną kategorię poświęconą koreańskiej muzyce popularnej, która zawiera różnorodne playlisty tego gatunku. Chyba nikogo nie powinno dziwić, że najpopularniejszym artystą K-Popu w serwisie jest grupa BTS - siedmioosobowy boysband utworzony w 2013 przez specjalistów z wytwórni Big Hit Entertainment.

W Korei nie ma wzorca "złego chłopca". Gwiazdy k-pop mogą być sexy na scenie, poza nią muszą być niewinne [FRAGMENT] >>

W 2019 roku BTS stał się pierwszym zespołem z Azji, którego utwory na Spotify miały ponad 5 miliardów odtworzeń, a już we wrześniu 2017 roku BTS stał się pierwszą formacją K-Pop, która pojawiła się na liście Global 50 Spotify z utworem "DNA".

 

Najpopularniejszą piosenką gatunku w serwisie jest "Boy With Luv", którą BTS wykonuje z udziałem Halsey. Został on odsłuchany ponad 380 milionów razy. W Polsce znalazł się na drugim miejscu - wyprzedził ją utwór "Kiss and Make Up", który śpiewają BLACKPINK i Dua Lipa. Inni popularni wykonawcy to  BLACKPINK, EXO, TWICE i Red Velvet. 

Jak informuje Spotify, ponad połowa (53 proc.) słuchaczy K-Popu jest w wieku 18-24 lat, a 73% całej grupy wielbicieli koreańskiego popu stanowią kobiety.

TOP 10 najpopularniejszych artystów K-Pop w Polsce: BTS, BLACKPINK, EXO, Stray Kids, TWICE, Mamamoo, Monsta X, ATEEZ, True Damage i Red Velvet. TOP 10 najpopularniejszych utworów K-Pop w Polsce:

  1. "Kiss and Make Up" - BLACKPINK, Dua Lipa
  2. "Boy With Luv (feat. Halsey)" - BTS, Halsey
  3. "FAKE LOVE" - BTS
  4. "Kill This Love" - BLACKPINK
  5. "DNA" - BTS
  6. "Blood Sweat & Tears" - BTS
  7. "POP/STARS" - (G)I-DLE, Jaira Burns, K/DA, League of Legends, Madison Beer
  8. "DDU-DU DDU-DU" - BLACKPINK
  9. "Go Go" - BTS
  10. "IDOL" - BTS 

<<Reklama>> Książka o popkulturze koreańskiej dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: